Wywiady

Żyj niestandardowo czyli – Żyj Tak Jak Chcesz oczami Mateusza Spysińskiego – WYWIAD!

Momentem przełomowym w życiu Mateusza Spysińskiego, znanego bardziej jako Typowego Matiego, było tworzenie luźnych filmów oraz nieprzeciętnych pamiętników w stylu VHS, obecnie na kanale „Żyj Tak Jak Chcesz”, który przybiera na sile dzięki swoim „gorącym”, a zarazem wyszukanym tematom z ciekawości o twórczość, poważnych czy groteskowych wypowiedziach postanowiłem zapytać samego twórcę.

DN: Kim na prawdę i prywatnie jest Mateusz Spysińki, co tworzy na Youtub’ie i co chce przekazać obecnym jak i nowym widzom ?

Mateusz SpysińkiMam 20 lat ( jeszcze :D), pochodzę z małego miasteczka, szczerze powiedziawszy to jaki jestem na youtubie oddaje prawdziwego mnie, taki jaki jestem na co dzień. Z początku tworzyłem zwykłe vlogi komentujące to co aktualnie dzieje się na youtubie, obecnie poza vlogami, wrzucam także poważniejsze pogadanki, które jak się okazuje pomagają ludziom, zestawienia filmów, które polecam na sobotnie wieczory oraz coś do czego namawiano mnie od zawsze – creepypasty. W życiu prawdziwym zawsze byłem polskim małym Patchem Addamsem (chociaż gdzie mi tam do niego), zawsze pomagałem, rozweselałem, wysłuchiwałem ludzi. Teraz robię to samo, tylko na większą skalę.

DN: Skąd pomysł na tak nietypowe filmy nagrywane w stylu VHS i czy jeszcze powrócą ?

MS: Kocham lata 90 i wszystko co z nimi związane, od muzyki, poprzez gumy Turno aż do ciuchów. Klimat był nie zastąpiony, po prostu było cudownie, czy powrócą? Aktualnie tworzę codziennie filmy i… tak, coraz częściej myślę nad powrotem tej serii ^^

DN: Obecnie rozszerzyłeś tematykę filmową na swoim kanale – co jeszcze planujesz a czego się obawiasz że widzowie mogli by nie zaakceptować ?

MS: Aktualnie nie planuję chyba nic nowego, u mnie zawsze jest dosyć hmm aktywnie. Ostatnio stwierdziłem że jestem „głodny” i nie mogę się ograniczać do 3/4 filmów na tydzień i zacząłem kręcić codziennie. Gram na kilku instrumentach, pisze wiersze, rysuje, maluje, interesuje się filozofią.. kto wie co jeszcze wymyśli mój mózg? A co do przyjęcia, moi widzowie są na tyle fajni że cokolwiek bym nie zrobił wierzą że jest to porządne i im się to podoba!

DN: W Twoich filmach widać pomocną dłoń przeciw hejterom, którzy mają wpływ na danych twórców bądź wydarzeń, wygląda na to że chcesz się temu sprzeciwić – może nawet być osobą wyjaśniającą, łagodzącą spory ?

MS: Dokładnie tak, zawsze starałem i nadal staram się stawać w obronie słabszych w każdym sporze, tym słabszym jeśli tak to mogę określić był Michał, który prowadzi Kanał Boxdel. Nie chodzi tu nawet o słabość ale o zagubienie i doszedłem do wniosku że taki właśnie film, może mu choć trochę pomóc i rozjaśnić czarne chmury hejterów na youtube.

DN: Co nie podoba się Tobie na Polskim YouTubie ?

Zakłamanie, fejmy, hipokryzja, idioci, wykorzystywanie widzów, nagrywanie dla subów, nie dla widzów.

DN: Czy przywiązujesz wagę do tego że hejterzy potrafią pisać straszne rzeczy pod Twoim filmem ale o innych twórcach/osobach ?

MS: Kurze, nie chcę zabrzmieć jak niewiadomo jaki twardziel, bo nigdy na takiego się nie kreowałem  ale cztery lata temu gdy zakładałem ten kanał siedziałem już trochę na youtubie i widziałem że tacy hejterzy istnieją, nigdy mnie nie ruszali, czasem cholernie bawili 😀 A jeśli chodzi o innych youtuberów, cóż tutaj trzeba być twardym i nie dawać się sprowokować idiotom.
DN: Ile potrzeba wysiłku by stać się osobą, która posiada własne zdanie, tworzy materiał i w dodatku mogła być rozpoznawalna ? czy Ty jako osoba z kilku letnim doświadczeniem na YT, jesteś rozpoznawalny przez np. jazdy na meet up a może się na nie wybierasz niechętnie ?

MS: Zawsze przychodziło mi z łatwością wyrażać własne zdanie, a zaczęło się w szkole przez co byłem lubiany przez nauczycieli, nie kłóciłem się a rozmawiałem co odróżniało mnie od innych 😀 Z rozpoznawalnością jest hmmm słabo 😀 Na meet up’ach byłem dwóch, raz stricte e znajomymi z yt, drugi raz z Brzydkim Burakiem, rozpoznają mnie, fakt, najczęściej w moim mieście i za każdym razem dziwią się gdy jestem otwarty, normalny, i gadam z nimi jakbym znał ich kilkanaście lat 😀

DN: Jak widzisz siebie za kilka lat na YouTubie ?

MS: Od dłuższego czasu jestem pod ogromną inspiracją zawodnika Conora McGregora, on jest ciągle głodny zwycięstw i dalszych sukcesów, mówi on: „Talent nie istnieje, wszyscy jesteśmy równi, to uparcie i zawziętość czyni nas tym kim jesteśmy, to obsesja poprowadzi nas na sam szczyt” Chcę… jestem Conorem McGregorem Polskiego Youtuba (haha) i za dwa lata będę miał 100 tysięcy widzów!

DN: Jak poznałeś swoją dziewczynę i czemu tak mało pojawia się z Tobą na filmach ?

MS: Aktualnie jestem wolny!!! (na szczęście, zdrada do zimna suka… tak jak moja była :D)

DN: Gdybyś miał możliwość, nagrania filmu który obejrzało by 200 mln widzów co by to było ?

MS: Nagrałem film „Jak popełnić samobójstwo”:, w którym opowiadam o tym że nie ma sensu, że życie jest zbyt piękne, film obejrzało jakieś 3 tysiące osób. 30 z nich napisało do mnie że są mi wdzięczni, bo otworzyłem im oczy i że nie odejdą z tego świata. Gdyby ten właśnie film obejrzałoby 200 mln osób, 2 miliony  z nich mogłoby zostać uratowane.. tak wybrałbym właśnie ten.
DN: Czy filmy z Typowym Matim mają drugie dno ? Jaka jest prawda ?

MS:  *kasł* *kasł* No wiesz mordo! Drugie dno to się pokazuje jak bronks się kończy, nie? Dno się też widzi jak budzisz się nad ranem, nie masz portfela a na domiar złego jesteś na wytrzeźwiałce bo psiarskie cię zawinęły, nie?

DN:  Jakie jest największe Twoje marzenie ?

MS: Nieustannie, do końca życia dawać ludziom uśmiech ^^

 

Dzięki za ten wywiad był niezwykle przyjemny i…. cholernie wesoły ! 🙂

Mateusz: (po opublikowaniu powyższego materiału): „… jest super a ja mam jeszcze większą motywację do nagrywania, czuje się na prawdę.. cholernie szczęśliwy, dziękuję!”

Chcecie jeszcze kiedyś usłyszeć o Mateuszu ? – piszcie, zapraszam zainteresowanych na jego kanał 🙂
Pozdrawiam
Surprise&Gadget – Redaktor vStars, youtuber
Masz pytanie ? pisz

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top