Newsy

Warto być dobrym cały rok. Życzenia od Redakcji vStars.pl!

Dlaczego ludzie stają się ciepli i otwarci tylko na okres tych 3 dni? A może by tak kochać wszystkich i być dobrym człowiekiem CAŁY ROK?

Grudzień powoli się kończy. Wielkimi krokami przychodzi moment wyczekiwany przez większość dzieci i wielu dorosłych. Boże Narodzenie, czas ciepła rodzinnego, miłości, prezentów, Coca-Coli i świątecznych filmików na YouTube. Z tej okazji chciałabym, w imieniu redakcji vStars, złożyć Wam życzenia.

Życzenia tylko z okazji?

Bądź miły dla brata i siostry, są święta. Nie kłóćcie się, nie klnijcie, są święta. Powinieneś pójść do babci, bo przecież… są święta! W tym przepełnionym magią czasem należy być uprzejmym, należy odwiedzać bliskich, jeść wspólnie kolacje przy jednym, wigilijnym stole; składać życzenia, dzielić się opłatkiem i bez liku obdarowywać się prezentami. Wydaje się to wspaniałe! Akcje charytatywne, zbiórki żywności, wigilie dla bezdomnych, wymyślnie i starannie ozdobione centra miast, wszystko czyste i zadbane – bo są święta. Ale… dlaczego tylko wtedy? Dlaczego tylko w czasie świąt?

Czy życzenie wszystkiego dobrego bez okazji jest dużym nietaktem? Czy odwiedzenie babci bądź wujka w lipcu to coś, czego nie wypada robić? I w końcu – dlaczego ludzie stają się ciepli i otwarci tylko na okres tych 3 dni? A może by tak kochać wszystkich i być dobrym człowiekiem CAŁY ROK? Nie będę pisać już o komercjalizacji świąt, ani o tym, że zatraciły one swoje religijne znaczenie – temat ten był wałkowany tysiące razy. Chciałabym, po prostu, życzyć Wam…

Wesołego życia!

Tak, nie świąt, a życia. Bądźmy dla siebie całe życie tacy, jacy staramy się być w czasie świąt. Kolacje w gronie rodzinnym mogą odbywać się częściej. Życzenia z powodu nowego dnia? Coś pięknego. Niech ten cudowny czas trwa cały rok, mimo braku śniegu i kolęd lecących z zakurzonych winyli. Pomimo mrozu na zewnątrz, trzymajcie się ciepło. Niech każdy wasz klik w Internecie będzie przemyślany – wyświetlając plotki i skandale, dając się nabierać na clickbaity, sprawiacie, że zupełnie nieistotne informacje nt. celebrytów nabierają na znaczeniu, umniejszając jednocześnie naprawdę ważnym, globalnym problemom, którym media powinny stawiać czoło. Nie zapomnijcie też zapytać się w liście do Świętego Mikołaja „Kiedy Zapytaj Beczkę?” oraz poprosić o Pudło Pełne Barachła!

Dziękujemy za czytanie vStars.pl. Rozwijamy się dla Was i dzięki Wam, drodzy Czytelnicy! Wszystkiego dobrego!

Paulina Gromala & Ksawery Tyzo

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top