Zdaniem twórców

ZWG vs youtuberzy – o co tak naprawdę chodzi? Chati wyjaśnia.

zwg

Chati, w rozmowie z redaktorem naczelnym vStars, podzielił się szczyptą informacji nt. sprawy. Jest byłym współpracownikiem ZWG, a jednocześnie YouTuberem mającym na koncie ponad 60 tys. subskrypcji.


Kolejna drama wśród polskich youtuberów. Cały internet huczy na temat konkursów rzekomo ustawianych przez ZWG. Niegdysiejszemu twórcy Funny Moments oberwało się również za wyśmiewanie swoich fanów i nielojalność wobec kolegów. W sprawę zaangażowało się wielu twórców. 

Ten niedobry ZWG

O co poszło? W skrócie – niejaki Kikual nagrał film (aktualizacja: 02.02.2017 – materiał został usunięty), w którym przedstawia dowody udowadniające rzekome ustawianie konkursów przez ZWG. Dziennikarski obowiązek każe mi wspomnieć o tym, że prawdopodobnie postępował w ten sposób także Maks – członek dawnej ekipy oskarżonego o oszustwo YouTubera. Na jaw wyszedł również fakt kopiowania przez głównego bohatera dramy pomysłów PewDiePie’a, masowego dawania dislike’ów pod filmami konkurencji, obrażania innych twórców internetowych, a także swoich własnych, małoletnich widzów.

Na odpowiedź oskarżonego nie trzeba było długo czekać. Grzesiek wrzucił na Facebooka taki oto post:

Do facebookowych przepychanek dołączyli też inni YouTuberzy, w tym m.in. Isamu, Nitro, Boxdel i Brutal. Większość wpisów to ataki na Grzegorza i upublicznianie prywatnych rozmów. Przytaczanie wszystkich byłoby bezcelowe, gdyż oskarżenia brzmią podobnie z ust wszystkich oponentów. Dziś okazało się nawet, że ZWG, przed dramą, złośliwie zamówił do domu jednego ze swoich kiedyś zaprzyjaźnionych twórców, dla których był opryskliwy – Votera – pralkę za kilka tysięcy złotych, co internauci uznali jako żałosne. Chati, w rozmowie z sekretarzem redakcji vStars, Ksawerym Tyzo, podzielił się szczyptą informacji nt. sprawy. Jest byłym współpracownikiem ZWG, a jednocześnie YouTuberem mającym na koncie ponad 60 tyś. subskrypcji.

Po 6-miesięcznej przerwie od ekipy ZWG, wróciłem z nimi nagrywać. Wszystko było spoko, nawet normalnie się zachowywali. Później, z każdym dniem, atmosfera stawała się coraz bardziej toksyczna. Pojawiło się pomiatanie, wyśmiewanie, wytykanie stanów konta. Po przyjeździe z nagrywania w Gdańsku, wyrzucili z ekipy Votera. Tłumaczyli się, że to jeszcze dzieciak. Jednak decyzję tę podjęli już przed wyjazdem. Następnie, gdy wyjechałem do Anglii, zaczęło się tworzenie memów obrażających moją mamę i inne słabe akcje. Po powrocie zrobiłem u siebie stream, który jest u mnie na kanale. Tam rzekomo wyzywałem ZWG (co jest nieprawdą, dlatego dalej ten live jest na YouTube) i z tego powodu zostałem wyrzucony z grupy. Później postanowiłem rozesłać screeny, ujawnić prawdę i kulisy tego, co naprawdę się działo. Najbardziej bolało mnie ich zachowanie, traktowanie mnie i innych członków ekipy jak śmieci, uważanie się za bogatszych, bo dostali deala za 700zł a my za 200-300zł. – powiedział Chati.

YouTube komentuje

Całe grono twórców nagrało filmy odnośnie tej dramy. Poniżej możecie zobaczyć ich krótką kompilację. Co o ZWG sądzą youtuberzy?

Sam zainteresowany odpowiedział filmem, w którym przyznał się, że zmieniły go pieniądze:

Dramy – czy to ma sens?

Polski YouTube kocha dramy. Wywlekanie brudów, wyciąganie trupów z szafy, chwyty poniżej pasa – to dla rodzimych twórców chleb powszedni. Przeciętny widz może się w tym łatwo pogubić. Komentatorzy wyrastają jak grzyby po deszczu, przez co nie sposób połapać się w tym wszystkim. Internetowe konflikty służą tym obiektywnym obserwatorom tylko do nabijania wyświetleń. Po trupach do celu. Powody afer są coraz mniej interesujące i istotne. Jako widz czuję się tym znudzony. Myślę, że moje zdanie podziela większość obserwatorów polskiego YouTube. Większość sprzeczek wygląda jak bójka chłopców w piaskownicy. O ile ta swara faktycznie bazuje na ważnych tematach oszustw, które powinno się tropić w drodze do prawdy, by nikt więcej przez nie nie ucierpiał, o tyle wiele innych youtubowych kłótni, które miały miejsce w przeszłości, niestety było całkowicie miałkich.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top