Ekipa vStars

Od esportu do YouTube? – zobacz kim jestem i co tu robię!

ZaoraneTV

Mam na imię Szymon. Od prawie dwóch lat tworzę treści audio i video. Prowadzę kanał YouTube, który w dużym skrócie, omawia kontrowersyjne wydarzenia. Wcześniej, przez pięć lat piałem dla jednych z największych polskich portali internetowych i organizacji esportowych. Od dzisiaj, jestem również blogerem vStars!

Cześć! Nazywam się Szymon Czekaj. Kilka lat temu zafascynowałem się sportami elektronicznymi. Wydało mi się to niezwykle ekscytujące, że grając w gry – robiąc to, co się lubi – można odnieść niesamowity sukces i dobrze się przy tym bawić. Gdy odkryłem, że nie posiadam talentu do gier zespołowych, postanowiłem zająć się czymś innym, co pozwoliłoby mi aktywnie działać w świecie esportu, a jednocześnie, dawałoby mi dużo satysfakcji. Postanowiłem więc, że zajmę się tworzeniem treści oraz wspieraniem drużyn i organizacji. Wtedy nie miałem pojęcia, że kiedyś zostanę youtuberem bowiem prowadzę kanał ZaoraneTV!

Esport to nie tylko granie, to również promocja i marketing

Początkowo tworzyłem artykuły na stronach należących do organizacji esportowych. Począwszy od tych amatorskich, a z biegiem czasu, pracując dla tych profesjonalnych. Miałem niebywałą przyjemność tworzyć treści dla m.in.: Gameburgteam, Clanpoland, Adversa-esports czy chociażby black Ravens. W dwóch ostatnich byłem również managerem odpowiedzialnym za social media oraz public relations. Warto wspomnieć, że moje teksty pojawiały się również na takich portalach jak Cybersport i Espmania esports. To były piękne chwile i w gruncie rzeczy zastanawiam się, co by było i w którym miejscu byłbym teraz, gdybym zwątpił w swoje umiejętności, po napisaniu kilku pierwszych artykułów. Praca jako manager była dla mnie nie mniej ciekawa. Dzięki niej miałem okazję poznać wielu fascynujących ludzi z różnych branży – to było dla mnie miłe doświadczenie, z którego nauki i wnioski, staram się obecnie wykorzystywać.

Kim jestem i co robię?

Po upływie ponad połowy dekady fascynacja esportem zmalała, choć nie na tyle, aby całkowicie z niego zrezygnować. Potrzebowałem zmian. Wtedy też treści pisane postanowiłem zamienić na materiały video, które zacząłem publikować na YouTube. Nie sądziłem, że kiedyś odejdę całkowicie od tematyki elektronicznej rozrywki i zajmę się zupełnie czymś innym. Dzisiaj tworzę kanał ZaoraneTV, za pośrednictwem którego, w sposób jak najbardziej merytoryczny staram się przedstawiać otaczający nas świat. Mam 22 lata. Jestem studentem trzeciego roku na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe. Chciałbym zaprezentować Wam, Drodzy Czytelnicy, moje pasje i zainteresowania. Lubię tworzyć audio i video, lubię youtuba i social media. Ale dobrze odnajduję się również w tematykach społecznych m.in.: polityka i inżynieria społeczna. Po niespełna dwóch latach wracam do aktywnego tworzenia treści. Moje wpisy możecie przeczytać tutaj, na najlepszym portalu traktującym o scenie YouTube w Polsce – vStars.pl!

I co dalej z ZaoraneTV?

Moja przyszłość zawodowa jest jedną wielką niewiadomą. Z wykształcenia jestem informatykiem, postanowiłem jednak nie dokształcać się w tym kierunku. Wybrałem studia humanistyczne. Choć mam pewne plany, nie staram się do nich przywiązywać. Obecnie YouTube jest wyłącznie moim hobby, choć nie ukrywam, że „z tyłu głowy” tli się myśl, że mógłbym kiedyś dzięki niemu zarabiać, a kanał ZaoraneTV wskoczyłby do „topki” polskiego internetu. Niewątpliwie, jest to jedno z moich marzeń. Chwilowo jednak mój kanał śledzi przeszło 5 tysięcy osób, a dorabiam jako dziennikarz i freelancer.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top