Newsy

YouTube Rewind 2016 już jest. Przechodziły mnie ciarki, gdy go oglądałam!

Rewind

Każdy najmniejszy detal jest zaplanowany tak, aby wpleść możliwie jak najwięcej elementów, które przypominają o czymś z danego roku. Wątpię, aby ktokolwiek był w stanie po jednym obejrzeniu wymienić wszystkie ukryte motywy.

Jak najlepiej podsumować i skondensować najpopularniejsze treści na YouTube w 2016 roku? Jak zrobić to tak, aby za kilka lat internauci mogli sobie przypomnieć, że rzut butelką zakończony dabem był trendy? Odpowiedź jest krótka i zarazem genialna. Rewind.

Cały rok w pigułce

Na YouTube zaczęło dziać się tyle, że aż trudno to wszystko spamiętać. Virale pojawiają się z dużą częstotliwością, najpopularniejsi twórcy stają się jeszcze popularniejsi, a kolejni do nich dołączają. Ktoś kiedyś wpadł więc na pomysł, aby zapisać jak wyglądał YouTube w ciągu całego roku, długich dwunastu miesięcy. Jak pomyślano, tak zrobiono. W ten oto sposób już 7. raz z rzędu oglądamy podsumowanie najpopularniejszych filmów i trendów, które z roku na rok coraz bardziej zaskakuje i imponuje. W YouTube Rewind 2010: Year in Review widzieliśmy tylko sklejkę fragmentów top 10 najczęściej wyświetlanych wideo. Podobnie było w 2011. Dopiero od 2012 Rewind jest robiącym wrażenie, pełnym efektów i naszych ulubieńców filmem, na który naprawdę się czeka i który ogląda się z ekscytacją.

Rewind to coś, czego nie ogląda się tylko raz

Od tamtej pory Rewind staje się coraz bardziej zaawansowany i pomysłowy. Każdy najmniejszy detal jest zaplanowany tak, aby wpleść możliwie jak najwięcej elementów, które przypominają o czymś z danego roku. Wątpię, aby ktokolwiek był w stanie po jednym obejrzeniu wymienić wszystkie ukryte motywy. Jest to świetna zabawa i swoisty test, w którym możemy przekonać się jak dobrze znamy YouTube i czy jesteśmy na bieżąco. Autorzy naprawdę potrafią ukazać wyjątkowość tej platformy i jej społeczności. Dla kogoś, kto z YouTubem jest w jakiś sposób zżyty, uwielbia go, regularnie ogląda czy po prostu jest fanem internetowej kultury – ciarki gwarantowane.

Jako podkład słyszymy remix wszystkich największych hitów, a cały Rewind jest wypełniony najbardziej znanymi twarzami internetu. Jedni są poukrywani w tle, inni pojawiają się tylko przez kilka sekund, a jeszcze innych możemy oglądać przez stosunkowo dużą część trwania produkcji. Największy fun kryje się w rozpoznaniu jak największej ich ilości. To samo tyczy się całej reszty oprawy- scenerii, rekwizytów, układów tanecznych, itd.

Po latach wraca się do poprzednich Rewindów, rozpoznaje więcej YouTuberów, odkrywa coś nowego. Cały rok skondensowany w około 5 minut to naprawdę wiele niespodzianek do przyuważenia.

Czy #YouTubeRewind 2016 dał radę?

Otwarcie Rewinda to wielki zaszczyt i nie przypada byle komu. W zeszłym roku była to iiSuperwomanii, natomiast w tym – The Rock, czyli Dwayne Johnson. Znany aktor błyszczał w 2016 między innymi właśnie w kolaboracjach z Lilly- How To Be a YouTube Star czy The YouTube Factory. Na ścieżce dźwiękowej króluje Justin Bieber, The Chainsmokers czy też Major Lazer, a na ekranie widzimy ogrom najpopularniejszych youtuberów i bohaterów virali. Daniel i jego słynne białe Vansy (Damn, Daniel!), Liza Koshy, Caspar Lee, KSI, Dan, Phil, Casey Neistat, obowiązkowo PewDiePie i jeszcze wielu, wielu innych. To po prostu trzeba samemu zobaczyć!

2016 przyniósł wiele i jak zwykle zleciał bardzo szybko, wydaje się jakbyśmy dopiero co oglądali premierę podsumowania 2015. Teraz czeka nas kolejny rok. Rewind jest jak jutubowy sylwester, tak więc można powiedzieć, że rozpoczynamy kolejny sezon. Miejmy nadzieję, że rok 2017 będzie jeszcze lepszy, bo The Ultimate 2016 Challenge pokazuje, że ten naprawdę dał radę!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top