Zdaniem twórców

YouTube? A kogo to obchodzi?

VNM rapował: Pracując w Macu nie masz ochoty na hamburgera. Czy to samo dotyczy polskiego YouTube? Jak tworzenie własnych kanałów odbija się na znajomości sceny? Dlaczego twórcy nie angażują się w bieżące wydarzenia?

VNM rapował: Pracując w Macu nie masz ochoty na hamburgera. Czy to samo dotyczy polskiego YouTube? Jak tworzenie własnych kanałów odbija się na znajomości sceny? Dlaczego twórcy nie angażują się w bieżące wydarzenia?

Być Szwajcarią

Afera z Marcinem4007 odbiła się echem tuż przed Orange Video Festiwal 2016. Postanowiliśmy sprawdzić co myślą o tym reprezentanci polskiego internetu. Abstrahując od tego, że wielu nie chciało rozmawiać, kilka odpowiedzi wywołało ciekawą refleksję:

Po pierwsze – nikt nie ma zamiaru się wychylać. Nie można tego piętnować, każdy ma prawo zachować własne opinie dla siebie. Być może działa tutaj zasada wzajemności – ja nie skomentuję twoich potknięć – ty bądź wyrozumiały przy moich.

Ale czy „siedzenie cicho” w momencie, gdy dzieje się coś kontrowersyjnego, jest właściwe? Na to pytanie wszyscy powinni odpowiedzieć sobie samodzielnie.

Zmęczenie materiału

Po drugie – tworzenie własnych filmów absorbuje zbyt wiele czasu. Ajgor Ignacy, zapytany o dramę, odpowiedział:

Nie znam ani Marcina, ani Brutala. Jeśli coś tworzysz na YouTube to przejadasz się tym trochę. Nie kojarzę tych nowych kanałów.

Brzmi logicznie, ale czy jesteśmy w stanie przełożyć takie myślenie na inne dziedziny życia? Trudno wyobrazić sobie muzyka, nieorientującego się w obrębie swojego gatunku. Można śmiało założyć, że sportowcy również nie stronią od śledzenia zawodów czy igrzysk. Czasem warto zainteresować się tym, co dzieje się wokół nas. Chociażby po to, aby nikogo nie powielać.

Niezależne medium?

Internet zawsze szczycił się swoją niezależnością. W przeciwieństwie do telewizji, w której jest mały wybór, tutaj rządzili artyści i fani. Od pewnego czasu można jednak zauważyć kilka podobieństw. Wielu twórców przestało być zajawkowiczami – stali się gwiazdami. Coraz częściej pojawia się lokowanie produktów. Niejednego youtubera możemy również zobaczyć w telewizji. Chęć zarobku to naturalna rzecz. Nie jest niczym złym. Jednak pieniądze to nie wszystko. Czy zainteresowanie sceną, której jesteśmy częścią, staje się już przeżytkiem?

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top