Newsy

Wiesław Wszywka już po operacji! – historia z happy endem

Wiesław Wszywka

Z czasem zauważono też kule u boku Pana Wszywki. Zaczęły pojawiać się pytania dotyczące zdrowia prowadzącego. Wszystko wyjaśniło się 30. października zeszłego roku, kiedy na kanał trafił film „Pomoc dla Wiesława Wszywki”.

Wiesław Wszywka to postać bardzo wyrazista i rozpoznawalna w polskiej sieci. Zasłynął on dzięki programowi Kopsnij Drina, w którym pełnił rolę prowadzącego i degustatora różnego rodzaju trunków i artykułów spożywczych. Zeszłej jesieni okazało się, że potrzebna jest mu pomoc, ponieważ zmaga się z chorobami, a także wymaga operacji biodra. Historia ta, dzięki pomocy internautów, doczekała się szczęśliwego zakończenia.

Kim jest Wiesław Wszywka

Kopsnij Drina został stworzony przez Naffnaff’a, czyli Dawida Rycąbla, który z początku zajmował się parodiowaniem innych YouTuberów. Pierwszy film z panem Wiesławem, czyli „wielki test win”, miał być parodią degustatora piw Tomka Kopyry, o którym napisaliśmy artykuł. To właśnie wtedy narodził się pomysł na serię, która okazała się niekwestionowanym hitem przyciągającym przed komputery także starszych odbiorców. Z biegiem czasu popularne stawały się też pierwsze powiedzonka kojarzone z programem: „#mianowicie czas na picie”, „niebo w ziemi” czy „chluśniem aby nie uśnieć”.

Problemy ze zdrowiem

W pewnym momencie program przechodził mały kryzys i nie wiadomo było, czy zostanie kontynuowany. Pojawiły się nabierające na sile opinie, że Naffnaff na swoim kanale propaguje spożywanie alkoholu i alkoholizm. Przez to narodziła się trwająca do dziś seria „Apropo Defacto”, której prowadzącym w prawdzie jest Pan Wiesław, ale nie dotyczy ona trunków – są to luźne vlogi, wspomnienia, a okazjonalnie także degustacje potraw utrzymane w starej stylistyce.

Przeczytaj to!   YouTuber na Olimpiadzie w Tokio? Logan Paul bierze byka za rogi!

Z czasem zauważono też kule u boku Pana Wszywki. Zaczęły pojawiać się pytania dotyczące zdrowia prowadzącego. Wszystko wyjaśniło się 30 października zeszłego roku, kiedy na kanał trafił film „Pomoc dla Wiesława Wszywki”. Okazało się, że pan Wiesław choruje na zaćmę, a także ma poważne problemy z biodrem i potrzebna jest mu kosztowna operacja. Endoproteza biodra, bo tak nazywa się ten zabieg kosztuje od 10 do 20 tysięcy złotych, a jego wykonanie w publicznej placówce przewidziano na 2023 rok.

Rekordowa zbiórka

Stąd pojawił się pomysł na zbiórkę pieniędzy. Kiedy po 12 godzinach Dawid przyszedł do swojego przyjaciela było już uzbierane 40 tysięcy. Pan Wszywka poproszony o oszacowanie ilości przelanych w tym czasie pieniędzy strzelił „50 złotych?”. W ciągu trzech dni pojawiło się na koncie niemal 90 tysięcy złotych! Kwota, którą otrzymał Wiesław Wszywka starczy nie tylko na operację biodra, ale też na leczenie zaćmy, opiekę dentystyczną i remont mieszkania, którego stan pozostawia wiele do życzenia. Mimo wszystko zbiórka spotkała się też z negatywnymi komentarzami i oskarżeniami o wyłudzenie pieniędzy. Ludzie zawsze będą narzekać…

Operacja i plany na przyszłość

W przeddzień wigilii otrzymaliśmy od Naffnaffa i Pana Wiesława życzenia świąteczne i informacje dotyczące nadchodzącego pobytu w szpitalu. 3 stycznia Pan Wszywka przeszedł bowiem operację, jednak pozostanie w placówce jeszcze 5 tygodni w celu rehabilitacji. Otrzymał on także krzepiącą wiadomość od wójta. Okazało się, że nie trzeba będzie remontować starego lokum, ponieważ wójt zapowiedział przekazanie Panu Wiesławowi zupełnie nowego mieszkania na wiosnę. Symbolem zmian jest też wymiana charakterystycznego, zmęczonego kapelusza, na nowy.

My także kibicujemy Wiesławowi Wszywce i będziemy wypatrywać kolejnych wiadomości związanych z jego stanem zdrowia zdrowia. Życzymy mu nieba w ziemi, a także szybkiego przystąpienia do leczenia zaćmy.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top