Newsy

Walk off the Earth nagrało ten słynny cover 5 lat temu

Walk Off the Earth

Cover utworu „Somebody that i used to know” pojawił się nagle i z miejsca stał się viralem na bardzo długi czas. Każdy pamięta trójkę wokalistów, gitarowego perkusistę i milczącego brodacza znanego wśród fanów jako „Epic Beard Guy”. To właśnie oni tworzą zespół Walk off the Earth, który dziś jest już niestety nieco zapomniany.

Czas upływa szybciej niż by się mogło wszystkim wydawać i czasami trudno zrozumieć jak dawno miały miejsce niektóre wydarzenia. Czasami sami reagujemy na jakąś informację, dziwiąc się „to było tak dawno temu?!”. Tak właśnie miałem, kiedy zobaczyłem najnowszy film zespołu Walk off the Earth. Okazało się, że wyjątkowo słynne wideo, które rozpoczęło trend twórczych coverów, zostało nagrane pięć lat temu. Mowa o „tym filmiku, w którym pięciu ludzi gra na jednej gitarze”.

Kreatywność – sposób na viralowy film

Cover utworu „Somebody That I Used To Know” pojawił się nagle i z miejsca stał się viralem na bardzo długi czas. Każdy pamięta trójkę wokalistów, gitarowego perkusistę i milczącego brodacza znanego wśród fanów jako „Epic Beard Guy”. To właśnie oni tworzą zespół Walk off the Earth, który dziś jest już niestety nieco zapomniany. Sam fakt zagrania piosenki na jednej gitarze przez cały zespół jest niecodzienny, ale oni zagrali go też naprawdę świetnie! Taka forma grania piosenek przez tych ludzi nie jest niczym niezwykłym. Kiedy ktoś zagłębi się w twórczość WOTE to odnajdzie o wiele dziwniej zagrane covery niż ten utworu wykonywanego w oryginale przez Gotye.

Walk off the Earth to mistrzowie coverów

Na specjalną uwagę zasługują ich wersje „Royals”, „Someone Like You”, „Shake It Off”, „Material Girl” i „Hello”. Według mnie najdziwniejszym coverem, który został przez nich nagrany jest zdecydowanie „From Me To You” Beatlesów. Żeby zagrać piosenkę w ten sposób trzeba naprawdę wysokiego poziomu zgrania zespołu. W tej wersji trójka z członków gra na półtorej instrumentów. Perkusista zmienia w trakcie piosenki instrument, a milczący brodacz.. po prostu tam siedzi z fajką i leniwie udziela się swoją stopą. To po prostu trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć. Najbardziej charakterystyczną cechą ich filmów są latające instrumenty, które są przemiennie wrzucane i wyrzucane poza kadr.

Trend w Polsce, czyli Hitler na gitarze

Z czasem mem „5 ludzi na jednej gitarze” został wykorzystywany w różnych filmach. Parodie, covery coverów, a także.. pewna polska reklama. Kiedy 19 września 2013 roku pojawił się filmik zwiastujący film „Ambassada” od razu było wiadomo skąd zaczerpnięto pomysł. Tutaj Adolf Hitler i Joachim von Ribbentrop współgrają na jednej gitarze z dwójką bohaterów cover „Snu o Warszawie” Czesława Niemena. Samo Walk off the Earth nawiązywało potem do swojego najpopularniejszego filmu. Nagrali w ten sam sposób cover swojej autorskiej piosenki „Red Hands”. Różnica polega na tym, że owa gitara była dwa razy większa niż zwykła.

Motyw ten był tak popularny, że pojawił się nawet w YouTube Rewind z tamtego roku. Obecnie oryginalny film ma 175 milionów wyświetleń, a zespół dodał film „5 peeps, 5 years later”, w którym rozmawiają o tym jak przez ostatnie 5 lat zmieniło się ich życie. Pokazują też nieznane wcześniej fragmenty z nagrywania sławnego coveru. Oby ich kreatywne pomysły się nigdy nie kończyły!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top