Newsy

Ucho Prezesa – Robert Górski jako „najważniejszy Jarosław w Polsce”

Ucho Prezesa

Robert Górski przybiera maskę despotycznego szefa i trzeba przyznać, że jest w niej naprawdę przekonujący.

Temat polityki w kabaretach nie jest niczym nowym. Twórcy kabaretowi zazwyczaj nie szczędzą w nich nikogo. Ofiary natomiast starają się pokazać, że mają do tych żartów dystans. Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju startuje z nowym miniserialem – „Ucho Prezesa”. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jaka postać będzie jego głównym bohaterem – chodzi oczywiście o TEGO prezesa. 9. stycznia ukażą się pierwsze odcinki, na razie upubliczniony został jedynie zwiastun. Czy będziemy mieli do czynienia z nowym hitem internetu? Wszystkie przesłanki wskazują na to, że tak.

Ucho Prezesa oczami kabaretu

Idea projektu jest prosta. Serial ma za zadanie prześmiewczo nakreślać zakulisowe zagrywki, które mają miejsce w gabinecie TEGO prezesa. Zwiastun, który pojawił się w serwisie YouTube 2. stycznia, osiągnął natychmiastowy sukces. Zajmuje pierwsze miejsce w karcie „Na czasie”. Bez wątpienia, jest bardzo ciekawy. Zawiera wiele odniesień do obecnej sytuacji w Polsce. Główny bohater przedstawiony jest jako silny, wręcz despotyczny rządzący. Ucho Prezesa wyśmiewa służalczość „poddanych” prezesa. Wszystko to podane w lekkiej formie. Na uwagę zasługują również ciekawe gry słowne.

Prezydent? A kto to jest?

W zwiastunie znajduje się dużo odniesień do kroków, które poczynił obóz rządzący od momentu wyborów.

– Odpartyjniłeś telewizję?

– Tak jest, zwolniłem wszystkich, co trzeba, i po ludziach z tamtej partii nie ma już śladu. Są już tylko z naszej.

Ludzie, którzy interesują się polityką, znajdą wiele odniesień do wpadek posłów związanych z partią rządzącą. Nie tylko tych najnowszych. Robert Górski przypomina wypowiedzi polityków sprzed kilku lat.

Czyli co? Ciemny lud wszystko kupi.

Narracja nie jest nachalna czy bezczelna. „Ucho Prezesa”, póki co, wydaje się lekką, profesjonalnie zrobioną satyrą.

Bez opozycji

Jak wypada lider Kabaretu Moralnego Niepokoju w roli prezesa? Trzeba przyznać, że kreacja jest wykonana z niemałą precyzją. Nie chodzi o samo podobieństwo, ale o drobne detale, które, po zauważeniu, bawią widza. Przykładem jest charakterystyczny sposób mówienia czy ułożenie dłoni. Co bystrzejsze oczy wypatrzą kocią sierść na garniturze głównego bohatera. Robert Górski przybiera maskę despotycznego szefa i trzeba przyznać, że jest w niej naprawdę przekonujący.

W serialu nie będą pokazani ludzie opozycji. Ucho Prezesa skupi się na PiSie. Twórca, w następujących słowach tłumaczy swoją decyzję:

Wszystko zdominowała jedna partia. Piszę krótkie opisy tygodnia do „Wprostu”. Próbuję czasami napisać coś o opozycji, ale ona jest tak niemrawa, blada i pozbawiona wyrazistych postaci… PiS naprawdę zgarnął całą pulę, zawładnął masową wyobraźnią właśnie dlatego, bo wystawił w pierwszej linii dobrych napastników.

Hit czy Kit?

Zwiastun serialu Ucho Prezesa jest na ustach największych mediów, m.in. Fakt, WirtualneMedia czy SuperExpress. Większość, póki co, wstrzymuje się z opiniami. Na ocenę serialu przyjdzie czas po kilku pierwszych odcinkach. Jednak trzeba przyznać, że zainteresowanie tym projektem jest naprawdę wysokie. Zwiastun zdobył już ponad 1,25 mln wyświetleń.

Ucho Prezesa zapowiada się ciekawie. Robert Górski nie ustrzegł się jednak wpadek. Żart o umówieniu się Prezydenta z „el comandante”, w mojej ocenie, jest trochę naciągany i banalny. Niemniej, z wielką chęcią będę śledził rozwój tej produkcji.

Dobra, zmiana. Ty mi umeblowałeś gabinet, to ja Wam wszystkim umebluję Polskę.

A Wy, co sądzicie o nowym serialu? Podzielcie się opiniami w komentarzach.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top