Newsy

Treneiro walczą ze smogiem w kampanii #BreatheAndAchieve + konkurs

#breatheandachieve

Narzekamy, martwimy się, nie chcemy nim oddychać, ale jednak twierdzimy, że nic nie możemy z nim zrobić. No bo co? Przecież jedna osoba nie usunie całego smogu, choćby tego krakowskiego. Czyżby?

Smog jest problemem cywilizacyjnym, który w ostatnich czasach zaczął jawić się bardziej rzeczywiście także w oczach Polaków. Firma BASF wspólnie ze swoimi ambasadorami czystego powietrza postanowiła szerzyć fakt, że bez niego naprawdę niewiele zdziałamy, za pomocą akcji #BreatheAndAchieve. Do tych ambasadorów dołączyli również Treneiro Vlog, tworząc niesamowite wideo, które wręcz krzyczy – ze smogiem należy walczyć!

Zacznij swój codzienny bój ze smogiem

Narzekamy, martwimy się, nie chcemy nim oddychać, ale jednak twierdzimy, że nic nie możemy z nim zrobić. No bo co? Przecież jedna osoba nie usunie całego smogu, choćby tego krakowskiego. Czyżby?

Stosując zasadę zaczynania od siebie – może. Gdyby każdy z nas starał się ograniczać emisję dwutlenku węgla i innych szkodliwych gazów, smog mógłby zniknąć. To takie klasyczne, ciągle powtarzane i skuteczne, choć niestety często tylko teoretyczne. Sprawmy, aby choć w ułamku było czysto praktyczne – tak jak powietrze bez cywilizacyjnego syfu, który produkujemy. Właściciela fabryki może to kosztować niemałe pieniądze, ale przeciętnego mieszkańca globu, który nie zajmuje się zawodowo zadymioną produkcją, z reguły stać na dbanie o naszą planetę. To wymaga tylko podejmowania odpowiednich decyzji, czasem zrezygnowania z oszczędzania na szkodzeniu Ziemi (np. palenie śmieci zamiast ich wywozu). Tu potrzeba zmiany myślenia.

Nie pal tych śmieci. Nie kupuj niepotrzebnych rzeczy. Wybieraj odpowiednie dezodoranty. Korzystaj z komunikacji miejskiej. To jest osiągalne przy niewielkim wysiłku, a takich sposobów jest więcej. Szukaj ich w swoim codziennym życiu. Te drobnostki niosą ze sobą wspaniałe skutki.

#breatheandachieve

Treneiro vs. smog, czyli #BreatheAndAchieve

Andrzej i Zuzia na kanale Treneiro Vlog uprawiają mnóstwo sportu. Do tego jest potrzebny oddech. Biegasz czy jeździsz rowerem, a może ekstremalnie robisz zakupy – smog Ci szkodzi. Należy o tym pamiętać i nie wchodzić w chmurę dobrowolnie, nawet podczas spaceru. Przy konieczności zanurzenia się w miejskich odpadkach dobrze jest stosować maskę. Chyba każdy może sobie wyobrazić, co dym robi w naszych płucach.
To właśnie starają się uświadomić nasi rodzimi youtuberzy. Patrząc na pokazane przez nich piękno Ziemi i czystego powietrza, dostaje się porządnego kopa. Trzeba działać!

Wideo, w którym Treneiro promują #breatheandachieve i mówią o tym, jak ważne jest czyste powietrze:

Weź udział w konkursie, promując czyste powietrze

Możesz pomóc firmie BASF nakłaniać innych do walki ze smogiem i przy okazji wziąć udział w konkursie. Zrób zdjęcie lub nagraj film, w którym widoczne będzie znaczenie czystego powietrza, opisz swoje osiągnięcia i dodaj hashtag #breatheandachieve. Do wygrania smartwatche! Treneiro już poruszyli, jak sami mówią, jeden z ważniejszych dla nich tematów. Dla Ciebie także jest bardzo ważny. Serio. Działaj!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top