Newsy

Na YouTube pojawiły się tortury z Live Streamu

Tortury na Live Streamie

Według regulaminu YouTube obowiązkiem twórcy jest odpowiednio wczesne wyjaśnienie widzowi co zawiera treść filmu, nawet jeśli jest nią przemoc inscenizowana, a to przecież są prawdziwe tortury!

Wielu z nas zastanawia się jak bardzo dramatyczne rzeczy można znaleźć w deep webie, skoro w biały dzień, na ogólnodostępnym dla wszystkich Facebooku, dziewczyna prowadzi stream, w którym torturuje autystycznego chłopaka. Sprawa Brittany Herring, mimo swojej wyjątkowo okrutnej i bezprecedensowej natury, nie jest nagłaśniana przez media. Teraz profilu dziewczyny wprawdzie już nie ma, ale urywki z live’a wciąż krążą po YouTubie. W ten sposób jesteśmy świadkami przenikania zakazanych treści do serwisu, który przecież nie ma ograniczeń wiekowych.

Tortury na live streamie

W poniedziałek 2 stycznia do policji w Chicago wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu młodego, autystycznego chłopaka. Niedługo później rodzice zaginionego otrzymali wiadomość, że ich syn jest gdzieś przetrzymywany i torturowany. Proceder ten trwał około dwóch dni. Okazało się, że przestępcy są wyjątkowo nieroztropni, ponieważ obfite fragmenty tortur pokazali na żywo na Facebooku. Młody chłopak siedział w kącie pomieszczenia z taśmą na ustach i ze związanymi rękoma. Na wideo widać kopanie, uderzanie pięściami, brutalne obcinanie włosów (tak, że z głowy zaczęła płynąć krew) i  gaszenie papierosów na głowie. Przestępców było czworo. Jedna z dziewczyn ma 24, reszta po 18 lat.

Live stream - tortury

Co do pobudek ich czynów, to sprawa wydaję się być jasna. Ofiara jest białego koloru skóry, a sprawcy czarnego. Oprócz tego na filmie słychać „piep**yć Donalda Trumpa”, „piep**yć białych ludzi”. W nocy na Facebooku upublicznili kolejne dawki tortur. Tym razem chłopak był zmuszany do picia wody z ubikacji. Kiedy w środę w końcu ujęto porywaczy, komisarz policji w Chicago Eddie Johnson powiedział:

To okropne. To sprawia, że zastanawiasz się dlaczego indywidua traktują kogoś w ten sposób. Jestem policjantem od 28 lat i widziałem wiele rzeczy, których człowiek nie powinien widzieć, ale wciąż dziwi mnie, że muszę oglądać takie rzeczy. Nie powiem, że jestem zszokowany, ale to było okropne.

Dowódca oddziału chicagowskiej policji Kevin Duffin potwierdził, że torturowany chłopak uczęszczał do szkoły z jednym z porywaczy i przybliżył sposób dokonania przestępstwa:

„Wygląda na to, że podejrzani spotkali się na przedmieściach i ukradli tam vana. Potem pojechali nim do Chicago. Bardzo prawdopodobnym jest fakt, że porwany uległ traumie, ponieważ komunikacja z nim jest wyjątkowo trudna. Sprawcy trzymali chłopaka od 24 do 48 godzin po czym wypuścili go na ulicę. Znaleziono go około godziny 5:30 w nocy z wtorku na środę. Policja zatrzymała go, ponieważ mimo śniegu na ulicach chodził w samych spodenkach.”

Rasizm odwrócony legalny na YouTube?

Policja stwierdziła, że był to atak na tle rasowym. Kiedy mówi się o rasizmie to w głowie, chociażby przez wzgląd na politykę Apartheidu, od razu pojawia się nękanie rasy czarnej. Jest to skojarzenie tak mocne, że powstało pojęcie „rasizm odwrócony”, który określa nienawiść do rasy białej. Problem w tym, że nienawiść na tle rasowym nie powinna być rozdzielana na zwykłą i „odwróconą”, ponieważ jest ona tak samo okrutna i bezpodstawna w obu przypadkach. Sprawa ta nie została nagłośniona przez duże media. Jeśli jednak to grupa białych torturowałaby autystycznego afroamerykanina, założę się, że wydarzenie to stałoby się tematem nr 1 serwisów informacyjnych z całego świata. Sprawcy to Jordan Hill, Tesfaye Cooper, Brittany Covington (Herring), i Tanishia Covinton.

Zadziwiający także jest fakt, że filmiki, które pozostały po tym procederze wciąż są dostępne w takich miejscach jak YouTube! Według regulaminu tego serwisu obowiązkiem twórcy jest odpowiednio wczesne wyjaśnienie widzowi co zawiera treść filmu, nawet jeśli jest nią przemoc inscenizowana, a to przecież są prawdziwe tortury! W innym punkcie regulaminu wypisanych jest kilka linijek dotyczących zakazu udostępniania materiałów posiadających nawet ślady rasizmu, więc przez dłuższy czas nieusuwana tak duża ilość filmów-klonów tego zajścia jest dla mnie niezrozumiała. Takie treści trudno jest napotkać nawet w siedlisku zła, jakim jest deep web! – A my jesteśmy świadkami sytuacji, w której zapiski z live streamu, w którym fizycznie nękano chłopca, są dostępne na 2 najpopularniejszej stronie świata, z której korzystają nawet dzieci! Nieporozumienie!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top