Poznajmy

Tomasz Kopyra – najpopularniejszy krytyk piwny na YouTube!

Tomasz Kopyra

Pan Tomasz jest jednym z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych oraz certyfikowanym sędzią PSPD i BJCP (klasyfikacja stylów piwnych). Zajmuje się również promocją oraz doradztwem biznesowym z zakresu otwierania nowych browarów.

Tomasz Kopyra to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych internetowych beer geeków. Od kilku lat prowadzi swojego bloga na temat tego złocistego trunku. Mowa oczywiście o piwie i choć wśród naszych czytelników z pewnością są jego zwolennicy jak i przeciwnicy, to jednak nie można zaprzeczyć temu, że aby umieć docenić dobry smak, kolor i aromat, trzeba się na tym bardzo dobrze znać!

Tomasz Kopyra na YouTube

Oprócz swojego internetowego bloga, Tomasz Kopyra prowadzi także kanał na YouTube. Przez siedem lat działalności zgromadził wokół siebie niestety zaledwie 75 tyś. widzów. Są to jednak z pewnością najwięksi miłośnicy piwa na polskim YouTube. Pan Tomasz do tej pory zdołał wyprodukować ponad 1900 filmów, w których ocenia nie tylko jakość piwnego trunku, ale również opowiada o sposobie jego przygotowania, przechowywania i degustacji. Materiały wykonane są z należytą precyzją i z uwzględnieniem panujących obecnie standardów. „Ja generalnie mówię o piwie, mówię co wiem i wiem co mówię, a że dużo wiem, to dużo mówię” – takimi słowami zostajemy przywitani już na samym wstępnie!

Wie o czym mówi

Tomasz Kopyra nie jest jedynie konsumentem. Aby dobrze znać się na piwie, trzeba je również produkować – i tym również się zajmuje. Pan Tomasz jest jednym z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych oraz certyfikowanym sędzią PSPD i BJCP (klasyfikacja stylów piwnych). Zajmuje się również promocją oraz doradztwem biznesowym z zakresu otwierania nowych browarów. Pomaga nowym firmom w wyborze sprzętu oraz w opracowaniu receptury. Oprócz tego, w tym roku została wydana jego debiutancka książka pt. „Piwo. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka”. Tomasz Kopyra jest również jedną z niewielu osób, które recenzują piwa zagraniczne. Jego domeną są oczywiście browary, które przez swoją wysoką cenę nie goszczą zbyt często na podniebieniu u przeciętnych entuzjastów złocistego trunku.

Oglądając filmy Pana Kopyry ma się słuszne wrażenie, że człowiek po drugiej stronie ekranu wie o czym mówi! Recenzując piwo nie stroni o historii i opowiadań nt. swojej przeszłości. Wyraża swoje zdanie nie tylko na temat smaku, ale również wyglądu samej butelki, etykiety, a czasami również reklamy piwa, która emitowana jest w telewizji. Bez wątpienia jest to kanał prowadzony przez profesjonalnego krytyka piwnego, którego polecamy zasubskrybować wszystkim doświadczonym i niedoświadczonym piwoszom.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top