Newsy

The Epic Split

Ostatnimi czasy internet obiegł film, w którym Jean Claude Van Damme, znany aktor kina akcji, robi szpagat… między dwoma jadącymi do tyłu ciężarówkami! Van Damme stoi między nimi, patrząc się na nas, a następnie jedna z ciężarówek oddala się od drugiej. Zdobyło to uznanie w oczach widzów, jednak również wiele osób twierdzi, iż to doskonały fotomontaż.

Jaki cel ma ten zabieg marketingowy? Reklama ta pokazuje precyzje i stabilność dynamicznego sterowania, które jest zamontowane w ciężarówkach Volvo. Ciężarówka z niemal doskonałą perfekcją odsuwa się. Gdyby to był gwałtowny ruch, Jean spadłby i prawdopodobnie skończyłoby się to dla niego niedobrze. Jednak on stoi ze stoickim spokojem, jest pewien, że nic takiego się nie stanie. Przemawia do nas „stoję tu i obdarzam zaufaniem ciężarówki Volvo, bo wiem, że ich sterowanie jest bardzo stabilne”.

Jednak czy faktycznie jest to prawdziwa reklama? A może to jest fotomontaż? Można wierzyć doświadczeniu JCVD, że jest w stanie zrobić szpagat między dwoma jadącymi ciężarówkami, ale gdy się zastanowimy, to naturalnym jest, iż nie zrobił tego od razu. Musiał przejść wiele prób, podczas których spadłby z ciężarówek i mógłby wyrządzić sobie krzywdę. A on to robi z takim spokojem… więc czy faktycznie nie jest to fotomontaż?

Gdy reklama opuściła studio i trafiła na portale internetowe, nie trudno było się domyślić, że to tylko kwestia czasu jak powstaną wszelkiego rodzaju parodie. Uczyniło to także kilku polskich twórców, oto wybrane filmiki:

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top