Newsy

Stuu i Littlemooonster96 w Silesia City Center – twórcy wspierają WOŚP!

Nie wiedzieć czemu ludzie w Polsce są nastawieni negatywnie do każdego przedsięwzięcia, które wydaje się choć odrobinę oryginalne, odbiegające od normy.

Dziś mija drugi dzień odkąd Littlemooonster96 i Stuu zamieszkali w katowickiej galerii handlowej Silesia City Center. YouTuberzy będą mieszkali w SCC do 28 stycznia, a dziś poprowadzili aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jesteście ciekawi czy dadzą sobie radę z mieszkaniem wśród dziesiątek sklepów? Czy zadomowienie się w „akwarium” wpłynie znacząco na ich karierę? W końcu – czy zastanawialiście się jak zostało to odebrane wśród Polaków? Zapraszam do artykułu.

Stuu i Littlemooonster96 pod ostrzałem negatywnych komentarzy

Plac Śląski znajdujący się na pasażu katowickiej Silesii City Center zamienił się wczoraj (14.01) w dom dla dwójki youtuberów. Prócz przebywania w „akwarium” młodzi twórcy mają wcielić się w pracowników centrum handlowego, wychodzić do widzów, rozdawać autografy. Fani mogą podglądać ich bez żadnych ograniczeń, o ile tylko YouTuberzy przebywają akurat w części ich (nie)przytulnego „domku”, która jest przeszklona. Zgodnie z logiką, a wbrew oczekiwaniom – część sypialna chatki dla twórców jest zasłonięta. Czy fani czują się rozczarowani?

Myślałam, że widać będzie wszystko to, co robią, a tutaj nawet ich nie ma za bardzo. – powiedziała mi jedna z fanek Stuu.

To też są ludzie. Fajnie, że zrobili coś takiego, ale ja też bym nie umiała spać jakby to było przezroczyste. – dodała kolejna.

Głupota. – skwitował trzeci zagadnięty przeze mnie uczestnik wydarzenia.

Pomińmy sens albo bezsens tego przedsięwzięcia – nikomu nie robi ono krzywdy, uczestnicy są tam dobrowolnie, a całość ma podobno wpłynąć pozytywnie na wizerunek galerii handlowej. Jednak, z jakiegoś powodu, przeszkadza to wielu osobom.

To tylko niektóre z przeważającej większości negatywnych komentarzy na temat eventu. Znaleźć można je pod postem na Facebooku na temat wydarzenia zaserwowanym przez portal Kamila Durczoka, czyli Silesion.

Polacy boją się nowości?

Nie wiedzieć czemu ludzie w Polsce są nastawieni negatywnie do każdego przedsięwzięcia, które wydaje się choć odrobinę oryginalne, odbiegające od normy. Z powodu znanego tylko autorom tych komentarzy, fakt, że centrum handlowe zapłaciło dwójce YouTuberów za mieszkanie na ich pasażu, jest skandalem. Według ich rozumowania należy przy tym obrazić każdego, kto darzy sympatią owych twórców.

Głęboko zastanawia mnie również to, dlaczego starsze pokolenia nigdy nie zdają sobie sprawy, że wyglądali tak samo jak zakochane w Stuu dziewczynki. Tylko, że… kochali się w Robercie Plancie, Michaelu Jacksonie czy Poli Raksie.

Ludzie, ja Was bardzo proszę – ogarnijcie się i przestańcie obrażać wszystkich na około. W szczególności nie mając pojęcia o czym piszecie (nazywanie Stuu czy LM96 niszą youtubową wskazuje dobitnie na brak jakiejkolwiek wiedzy na ten temat).

Całą sytuację przedstawił także Boxdel w wywiadzie ze Stuartem:

Aukcja dla WOŚP!

15.01.2017 to data finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a tegoroczna edycja jest wspierana przez YouTuberów z całej Polski! Jest to też jedna z najważniejszych części pobytu Stuu i Littlemooonster96 w galerii. Angelika w spółce ze Stuartem poprowadziła licytację, która zasili  fundusz orkiestry – czekamy na ostateczny wynik zbiórki.

Kolejnym twórcą wspierającym WOŚP jest Krzysiek Gonciarz, który wystawił na aukcję pluszowego pierożka giganta oraz płachtę z napisem „krok 1: rób to”, którą znacie z filmu „Sztuka Składania Historii”

Karol Paciorek również dołączył do zbiórki dla WOŚP. Możecie wylicytować kolację z YouTuberem, a do tego dostać grę Overwatch na PS4. Warto!

Maciej Dąbrowski (zDupy) na rzecz WOŚP oddal na licytację swój stary samochód. Drollercoaster swój mikrofon, Blowek  – fotel,  Izak natomiast koszulkę z ostatniego turnieju. Warto również rzucić okiem na stream charytatywny prowadzony przez ekipę JaRock.pl

Sam teledysk nagrany przez YouTuberów we współpracy z siecią Play, o którym pisaliśmy już wcześniej, zebrał dla WOŚP 200 000 złotych! Od kilku lat widać, że YouTuberzy również potrafią pomóc i korzystają ze swojej sławy we wspaniały sposób – by pomagać. Pobudki dla których to robią nie są ważne, ważny jest skutek, czyli setki tysięcy złotych, dzięki którym uda się uratować kilka ludzkich istnień.

Także zamiast marudzić i burzyć się w Internecie, że YouTuberzy są sławni wśród gimbazy – rusz się człowieku i wrzuć do puszki.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top