Ciekawostki

Snapujesz podczas jazdy? Zarapują Ci, dlaczego nie warto!

Co wyjdzie z połączenia bitw hiphopowych i kampanii społecznej? Bitwa Prawna! O czym mowa?

Co wyjdzie z połączenia bitw hiphopowych i kampanii społecznej? Bitwa Prawna! O czym mowa?

Ofiara vs sprawca, obrońca vs oskarżyciel. Dyskusje o prawie i wypadkach samochodowych,  w których biorą udział przedstawiciele polskiej sceny rapowej. Pierwszej edycji towarzyszyło credo #PiłeśPaliłeśNieJedź. W tym roku motto to #ZostawTenTelefon.

Ale po kolei, jak powstał pomysł na akcję?

Zamierzenie? Połączyć rap i prawo w celu promowania szczytnych akcji. „Piłeś, paliłeś – nie jedź! ” – to temat przewodni pierwszej imprezy z cyklu Bitwa Prawna, a przy okazji kampanii społecznej zwracającej uwagę na problem skutków prawnych prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Niesie to bowiem za sobą nie tylko możliwą groźbę utraty prawa jazdy i skazania przez sąd karny, ale także możliwość spowodowania groźnego wypadku, którego skutkiem może być uszczerbek na zdrowiu, czy śmierć kierowcy lub postronnych osób trzecich. Każdy z nas zna możliwe konsekwencje wsiadania za kierownicę ‘pod wpływem’, ale nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z realności tych konsekwencji.

Od drugiej edycji Bitwa Prawna weszła na YouTube. Nie jest to już jednorazowa impreza fristajlowa.

Do współpracy zaprosiliśmy ośmiu artystów, raperów, którzy zmierzą się na słowa w  czterech spotach promujących kampanię. Każdy spot to część całej historii, która rozpoczyna się od wypadku a kończy na sali sądowej. Wypadku spowodowanego przez nieuwagę kierowcy, który zamiast skupić się na jeździe aktywnie konwersował przez telefon komórkowy. Zadaniem gwiazd będzie przekonać widza, że używanie telefonu podczas jazdy samochodem może być tragiczne w skutkach. Tym razem to oni stoczą tytułową Bitwę, a zadaniem fanów, będzie wyłonienie zwycięzców.
Hasło przewodnie to oczywiście “Zostaw ten telefon!”.

Organizatorem akcji jest Adwokatura Polska, dyrektorem tegorocznej edycji został Czeski, a artyści, którzy biorą udział to: Bejf, Vixen, Masia, Flint, Green, Jędrzej oraz Kleszcz.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://bitwaprawna.pl

Zapraszamy do zapoznania się ze spotami i przypominamy: Jedziesz? Nie dzwoń!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top