Newsy

Rock, Rojo i Izak wyruszają na wojnę!

To już pewne – Rock, Rojo i Izak zajmą się dubbingiem w grze Battlefield 1. 3 z 12 postaci rozbrzmią głosem znanych youtuberów. Czy to dobry pomysł?

To już pewne – Rock, Rojo i Izak zajmą się dubbingiem w grze Battlefield 1. 3 z 12 postaci rozbrzmią głosem znanych youtuberów. Czy to dobry pomysł?

Jak donosi portal ign.com, fani Battlefielda usłyszą głos znanych gamerów w najnowszej odsłonie popularnej strzelanki. Redakcja udostępniła list, którego autorami byli przedstawiciele EA Polska:

„Rock, Rojo i Izak spisali się znakomicie, a efekty ich pracy każdy już wkrótce będzie mógł samodzielnie ocenić na materiale wideo, który udostępnimy. Na razie powiem tylko, że zarówno reżyser dźwięku jak i operator byli zaskoczeni ich profesjonalizmem, umiejętnościami wokalnymi i sprawnością z jaką została zrealizowana sesja nagraniowa. Youtuberzy nagrali głosy 3 z 12 żołnierzy, których usłyszymy w trybie wieloosobowym. Nagrywane frazy były już wcześniej przygotowane, więc niestety nie było tutaj pola do kreatywności, mimo to jestem przekonany, że ich udział w polskim dubbingu będzie stanowił dodatkowy „smaczek” dla wszystkich graczy. Chciałbym jednocześnie poinformować, że za dubbing trybu dla pojedynczego gracza jest odpowiedzialna inna ekipa. W typ przypadku również szykujemy parę niespodzianek w obsadzie w postaci gwiazd dużego formatu. Śledźcie nasze kanały społecznościowe, aby dowiedzieć się więcej.”

Youtuberzy podłożą swoje głosy pod tryb wieloosobowy. Nie wszystkim fanom serii spodobało się to posunięcie. Pojawiło się wiele krytycznych głosów. W komentarzach na Facebooku znajdują się m.in takie opinie:

Oddajcie aktorom co aktorskie. Nie po to się uczyli tyle lat, ćwiczyli dykcję itd., żeby byle chłopek im pracę zabierał.

I co następne? Faja z Hallackiem w World of Tanks będą głosy podkładać? Za kija nie będę odczuwać klimatu gdy z głośników będę słyszeć ziomka co mi tylko się kojarzy z openingami skrzynek w CS:GO. Nic do chłopaków nie mam każdy z nich zasłużył sobie na swoje ale bez przesady. Jak będzie to do single magia pryśnie jak w multi też więc nie widzę niestety tego dobrze….

Raczej podchodzę sceptycznie do tej akcji. Są nieźli w tym co robią, ale.. grają siebie. Wcielanie się w kogoś innego na pewno będzie dla nich ciekawym doświadczeniem, ale rezultat pozostaje wielką niewiadomą :p

Pomysł znalazł również wielu entuzjastów:

Moim zdaniem to będzie coś nowego… I zobaczy się co z tego wyjdzie… Nienależy odrazu ich skreślać…

nie wiem, co świrujecie, ale Rocka mogę słuchać godzinami.

Ilość hejterów rośnie wprost proporcjonalnie do wielkości tego, co osiągamy; nie martw się Rojson i rób swoje 😀

Na odpowiedź samych zainteresowanych nie trzeba było długo czekać. Rojo na swoim fanpage opublikował wpis, w którym odpowiada na wątpliwości fanów serii:

Moi drodzy, chciałbym się oficjalnie odnieść do mieszanych uczuć niektórych ludzi w sprawie wczorajszej informacji dotyczącej dubbingu BF1 przez Rocka, mnie i Izaka:

– Po pierwsze, dubbing dotyczy tylko trybu wieloosobowego;
– podłożyliśmy głosy pod zaledwie 3 z 12 żołnierzy;
– jest to więc bardziej smaczek dla fanów niż dubbing totalny, w finalnej wersji wątpię by każdy odnotował, że to my gdyby nie poszła oficjalna informacja;
– damskie głosy (przejęcie punku, itp.) zostają;
– gdybyśmy wypadli słabo, EA zamknęłoby temat, a tak ekspertom, rezyserom i profesjonalistom na miejscu, nasza praca cholernie się spodobała;

Pozostaje poczekać z oceną do momentu, w którym EA Polska udostępni próbki dźwięku. Jak myślicie, czy Rock, Rojo i Izak poradzili sobie z tym zadaniem? 🙂

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top