Newsy

Remigiusz Maciaszek pisze książkę!

Remigiusz Maciaszek

Trend pisania i wydawania książek przez youtuberów rozpoczął się chyba na dobre i raczej prędko się nie skończy. Pytanie pozostaje jedno, na ile ów książki pisane są własnoręcznie przez youtuberów, a na ile przez „autora widmo”.

Remigiusz Maciaszek to jeden z najpopularniejszych polskich twórców internetowych. Na YouTube znany jest nie tylko ze swoich serii, w których pokazuje wirtualny świat gier wideo, ale również, a ostatnio może nawet przede wszystkim, z vlogów, które tworzone są w bardzo dobrej jakości i z charakterystyczną dla Rocka, przemyślaną narracją.

Remigiusz Maciaszek kolejnym youtuberem z własną książką?

Przedwczoraj Remigiusz Maciaszek opublikował na swoim kanale film pod tytułem – „Moja książka”. W materiale tym opowiada o procesie twórczym oraz o obawach, które niesie za sobą praca nad tym projektem. W książce przedstawione mają być historie zaczerpnięte z życia Remigiusza oraz opowiadania na bazie jego doświadczeń. Przyznaje również, że jest to jeden z najtrudniejszych projektów, nad którymi pracował w życiu i że świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że jego widzowie niekoniecznie mogą chcieć zakupić ten tytuł.

Obawia się więc, że wydawnictwo może ponieść z tego tytułu straty. Patrząc jednak na to, jak bardzo popularny jest Rock, chyba nie ma się czego obawiać. Remigiusz Maciaszek dodaje również, że książka ma opowiadać o tym, co go ukształtowało i sprawiło, że dziś większość swojego czasu spędza z kamerą w dłoni.

Wartościowa treść!

Rock przyznaje, że zależy mu na tym, aby treść książki była interesująca i zawierała wartościowe rzeczy, które spodobają się jego fanom. Jest to dla niego fascynujące, a zarazem bardzo stresujące przeżycie. Nie obyło się również bez wspomnienia o książkach innych youtuberów. Choć nie wymienił nikogo z nazwiska, trafnie zaznaczył, że niektóre z nich faktycznie są warte przeczytania, a inne powstały tylko po to, aby były.

Remigiusz Maciaszek wspominał, że nad jego książką pracuje „pisarz Michał” (tak zostaje przedstawiony w vlogu), z którym długo rozmawia na temat treści, które mają zostać zawarte między okładkami. Ich rozmowy zawsze są nagrywane. Co za tym idzie niektóre ich fragmenty zostaną opublikowane na kanale Rock’a po to, aby widzowie mogli sami ocenić czy zawarte tam historie są godne przelania na papier.

Youtuberzy coraz częściej piszą książki

Ostatnimi czasy coraz częściej słyszymy, że youtuberzy piszą i wydają własne książki. Wszystko zapoczątkowane zostało w 2012 roku przez Krzysztofa Gonciarza, a następnie przez Niekrytego Krytyka. To oni zainicjowali trend wydawania własnych treści w formie książki.

Na przełomie bieżącego roku, swoje książki wydali m.in.: Włodek Markowicz, Red Lipstick Monster, Paulina Mikuła, Krzysztof Golonka, Kaiko czy choćby Martin Stankiewicz. Natomiast w najbliższym czasie do sprzedaży ma trafić publikacja Topowej Dychy oraz Littlemonster96. O ile w przypadku Artura Filipowicza (Topowa Dycha) może panować przekonanie, że książka nieść będzie za sobą ciekawe informacje, o tyle w przypadku Angeliki Muchy (Littlemonster96), większość osób nie jest co do tego przekonanych. Ciekawą opinię nt. książek youtuberów przedstawił Paweł Opydo w jednym z wywiadów udzielonych vStars, zapraszam do lektury: Paweł Opydo vs książki youtuberów.

Trend pisania i wydawania książek przez youtuberów rozpoczął się chyba na dobre i raczej prędko się nie skończy. Pytanie pozostaje jedno, na ile ów książki pisane są własnoręcznie przez youtuberów, a na ile przez „autora widmo”. O ile Remigiusz Maciaszek przyznał, że nie będzie jedynym autorem swojej książki, o tyle w przypadku co poniektórych twórców takie informacje nie zostają ujawnione. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? – czy książka Rock’a ma szanse powodzenia i czy jego obawy co do „wartościowej treści” są uzasadnione? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top