Newsy

Rafonix zaatakowany w Katowicach

Rafonix

Jeden z klientów błędnie założył, że Rafonix go nagrywa. Marcin w rzeczywistości prowadził po prostu transmisję na żywo na swoim fanpage. Agresor bardzo dosadnie zwrócił uwagę twórcy – był wściekły i nie przebierał w słowach.

Kolejny raz turniej gier komputerowych Intel Extreme Masters miał miejsce w Katowickim Spodku. Jeden z największych eventów w tej części Europy przyciągnął zarówno wielu fanów e-sportu, jak i youtuberów, będących atrakcją odbywającego się równolegle MeetUpa. Przebywanie tylu popularnych twórców internetowych w jednym miejscu to swoista gratka dla widzów. Niektórzy jednak widzą w tej sytuacji unikalną możliwość zaistnienia, wywołując niepotrzebne kłótnie i spory. Rafonix podczas swojego pobytu w Katowicach został zaatakowany aż dwukrotnie.

Rafonix ofiarą ataku

Marcin Krasucki, znany szerszej publiczności jako Rafonix, niekoniecznie dobrze będzie wspominał pobyt w centralnym mieście województwa śląskiego. Pierwsze z dwóch zajść miało miejsce w barze szybkiej obsługi – Subway. Jeden z klientów błędnie założył, że Rafonix go nagrywa. Marcin w rzeczywistości prowadził po prostu transmisję na żywo na swoim fanpage. Agresor bardzo dosadnie zwrócił uwagę twórcy – był wściekły i nie przebierał w słowach. Rafonix tłumaczył, że prowadzi live, do którego używa wyłącznie przedniej kamery. Na nagraniu udostępnionym w sieci widzimy, że przez moment widać niezadowolonego klienta, ale dopiero w momencie, gdy szybkim krokiem podchodził do Marcina.

Urażony internauta

Drugie zajście z udziałem Marcina miało miejsce w centrum Katowic i również odbyło się podczas transmisji live. Tym razem agresorem był jeden z internautów. Na całe szczęście nie doszło do rękoczynów – skończyło się na wzajemnym opluciu i wyzwiskach. Po całym zajściu youtuber opowiadał, że osoba, która go zaatakowała, została zabrana do policyjnego radiowozu.

Rafonix bał się, że dostanie?

Kolejna rzecz, o której warto wspomnieć, to zarzuty widzów wobec Marcina. Wielu twierdziło, że ten się po prostu bał i dlatego nie rozwiązał żadnej z tych spraw w sposób siłowy. Jest to kolejny dowód na to, że w internecie nie brakuje idiotów, których celem jest jedynie podżeganie do bójek. Choć z przeszłości Rafonixa można wyciągnąć wiele niepoprawnych zachowań, to w mojej ocenie, Marcin Krasucki zachował się w tych sytuacjach odpowiedzialnie. Przemoc fizyczna na dłuższą metę nie rozwiązuje żadnej patowej sytuacji, warto więc czasem porozmawiać i na spokojnie wyjaśnić niemiłą sytuację. Rafonix łapie wielkiego plusa za rozsądek.

Youtuberzy mają ogromny wpływ na swoich widzów. Traktują oni ich jak autorytet. Często słyszy się, że fani jednego twórcy niepochlebnie wypowiadają się na temat innego pod jego filmami. Dochodzi nawet do personalnych zaczepek na innych portalach społecznościowych. Wirtualna agresja przechodzi niestety również do świata realnego. Frustracja niektórych osób jest tak duża, że postanawiają oni dochodzić swojego zdania na ulicy, wszczynając bójki. Osobiście uważam, że co poniektórzy powinni mieć większy dystans, zarówno do samych siebie jak i spraw, które mają miejsce w wirtualnym świecie. W obu wyżej opisanych sytuacjach sprawę można było załatwić w bardziej kulturalny sposób.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top