Poznajmy

Radosław Kotarski promuje kanał PrzygodowaTV

Kojarzycie Polimaty? To taki kanał, który prowadzi Radek Kotarski. Ma on proste założenie: przekazanie widzowi wiedzy w taki sposób, aby był zainteresowany tym, co właśnie usłyszał. Mając na myśli słowo ‚wiedza’ nie chodzi mi tutaj o liczenie pochodnych na matematyce czy jak przebiega faza ciemna fotosyntezy. Nie mówię tutaj, że to nie jest ciekawe (każdy przecież wie, że liczenie pochodnych to bardzo ciekawe zajęcie), jednak Radek przekazuje nam, widzom, wiedzę która może okazać się ciekawym aspektem do wniesienia w rozmowę, jak na przykład co czai się w wodzie z kranu lub kilka słów o operacji „Ostra Brama”.

Radek nie jest typem samoluba. Zależy mu na rozwoju młodzieży i zachęcaniu ich do poszukiwania wiedzy. Dlatego właśnie widzowie Polimatów mogli usłyszeć co nieco o kanale Przygodowa.TV.Kanał prowadzony jest przez panią archeolog, której zależy na rozwijaniu wiedzy nie tylko dzieci i młodzieży, ale także i starszych widzów. Jej filmy, pomimo obfitości przekazywanej mądrości, nie przytłaczają. Gosia stara się prowadzić je w sposób humorystyczny, co czyni je dla widza bardzo ciekawymi.

Jednym z polecanych przez Radka filmów jest „Słowiański sen”. Podczas jego oglądania możemy dowiedzieć się o losie naszych przodków, Słowian. Podczas tego, jak i innych filmów, Gosia chce przekazać widzom wiedzę historyczną, która dla wielu z nas jest, niestety, czarną magią. Oglądając kanał Przygodowa.TV możemy dowiedzieć się o losie naszych przodków, Templariuszach, polskich czarownicach, a nawet i dalej – o neandertalczykach. Bardzo dużym plusem kanału jest fakt, że prowadząca jest archeologiem. Dzieli się ona z widzami wiedzą, która jest dla niej jednym z najważniejszych aspektów życia i potrafi ją przekazać w sposób ciekawy dla każdego.

Kanał Przygodowa.TV jest wspaniałym źródłem wiedzy, a także pewną dawką humoru, nie tylko dla miłośników historii. Jestem pewien, że potrafi ona zaczarować każdego, nawet całkowitego ignoranta w tej dziedzinie. Jednym słowem – polecam! Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o swojej przeszłości, filmy Gosi są do tego idealne. Serdecznie zapraszam!

Kanał Przygodowa.TV: https://www.youtube.com/user/PrzygodowaTV

Jak już mowa o historii, to polecam zbiór kilku filmów bardzo dobrze zrealizowanych opowiadających historię Polski: https://www.youtube.com/playlist?list=PLb6S-JbDo2qIuBaRoI-ZMFzFjXgnHLF2l

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top