Newsy

Przyjaciele dla Marka – zbiórka charytatywna dla taty YouTubera

Zbiórka dla Marka

Akcja ta jest poświęcona Markowi Bernardowi Kalinowskiemu, który w swoim regionie jest wyjątkowo znaczącą postacią w sferze kulturalnej. W maju zeszłego roku doznał silnego zawału serca, który doprowadził do poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Być może niektóre akcje charytatywne nie są tak spektakularne jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ale dla ludzi których one dotyczą, są niekiedy wszystkim. Tak też jest ze zbiórką pieniędzy na tatę vlogera i piosenkarza, Adama Kalinowskiego.

Mała, wielka zbiórka

Akcja ta jest poświęcona Markowi Bernardowi Kalinowskiemu, który w swoim regionie jest wyjątkowo znaczącą postacią w sferze kulturalnej. W maju zeszłego roku doznał silnego zawału serca, który doprowadził do poważnego uszczerbku na zdrowiu. Ma problemy z rozpoznawaniem bliskich, niewyraźnie mówi i jest zdezorientowany. Najgorszy jest jednak fakt, że nie jest w stanie sam sobie poradzić w codziennych czynnościach i wciąż potrzebuje opieki. Zbiórkę zorganizowano w serwisie pomagam.pl. Pułap pieniężny, który wyznaczono do osiągnięcia to zaledwie 3 tysiące złotych. Okazało się, że hojność ludzka znów potrafi zadziwić. Próg przekroczono o 60%, a suma zebranych na tę chwilę pieniędzy to 4 800zł. Do zbiórki dołączyło mnóstwo kabaretów i twórców internetowych. Wśród nich byli Yooczok, FIT LOVERS i Sylwia Przybysz. Jednak nadal każda, nawet najmniejsza kwota jest mile widziana.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top