Zestawienia

It’s a prank, bro! – subiektywny ranking 5 najlepszych zagranicznych pranksterów!

prank

Wkręcanie ludzi – jednych bawi, drugich żenuje. Mimo to, nie możemy zaprzeczyć, że youtuberzy, którzy się tym trudnią, czyli tzw. „pranksterzy”, często zyskują dzięki swoim żartom ogromną sławę.

Prank – w Polsce to pojęcie na dobre zagościło w świadomości użytkowników internetu. Ogromny wpływ na taki stan rzeczy miała twórczość Sylwestra Wardęgi. Wkręcanie ludzi – jednych bawi, drugich żenuje. Mimo to, nie możemy zaprzeczyć, że youtuberzy, którzy się tym trudnią, czyli tzw. „pranksterzy”, często zyskują dzięki swoim żartom ogromną sławę. Co bawi najbardziej ludzi spoza naszej ojczyzny? Przychodzę do Was z subiektywnym rankingiem 5 najlepszych zagranicznych pranksterów, którzy moim zdaniem, cechują się największą oryginalnością i dobrym dowcipem. Moim założeniem było sporządzenie TOP10 pranksterów na świecie (z pominięciem polskich autorów). Jednak, po przemyśleniu, stwierdziłem, że nieco okroję tę liczbę. Oto, moje osobiste, crème de la crème:

Miejsce 5 – LAHW

Ten kanał to, przede wszystkim, odważne nagrania. Jego prowadzący, Andrew Hales zamieszkały w Los Angeles, nazywany królem niezręczności, nie boi się przełamywać społecznego tabu. W większości jego filmów ukazywane są zabawne, często niezręczne sytuacje. Prankster ten uwielbia wkręcać kobiety. Próby pocałunku z nieznajomą, dawanie zawyżonych napiwków kelnerkom, podrywanie obcych dziewczyn. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na kanale LAHW.

Miejsce 4 – DmPranksProductions

Na miejscu 4 uplasował się kanał Matteo Moroniego. Twórca opisuje siebie w następujący sposób:

Jestem po prostu dziwnym Włochem z dobrymi pomysłami.

Znajdziecie tutaj humor bardzo podobny do żartów SA Wardęgi. Wprawianie przechodniów w osłupienie to hobby tego autora. Pranki polegające na przebieraniu się, między innymi, za postacie z horrorów, UFO czy zombie, to prawdziwa pasja Matteo. Brzmi banalnie, prawda? Diabeł tkwi w szczegółach – każdy film jest dopracowany w najdrobniejszych detalach, a produkcje te,w youtubowej skali, śmiało można nazwać wysokobudżetowymi.

Miejsce 3 – Adrian Gee

Jedyny polski akcent w zestawieniu. Adrian Gruszka, Australijczyk polskiego pochodzenia mieszkający w Kalifornii zajmuje ostatnie miejsce na podium. Twórczość tego autora kojarzy mi się z wymienionym wcześniej LAHW. Przełamywanie tabu, niezręczne pytania, dwuznaczne propozycje. Jednak znajdziecie tutaj coś więcej – ogromną oryginalność. Twórca nie ogranicza się do bezpośrednich odzywek. Jego zdolność zaskarbiania sobie ludzkiej sympatii naprawdę robi wrażenie. Charyzmatyczny, potrafiący reagować na trudne riposty, czarujący. Po prostu Adrian Gee.

Miejsce 2 – PrankvsPrank

Kto był w związku, ten wie, że czasem do wspólnego życia wkrada się rutyna. Nie u nich. Jedna z najbardziej zwariowanych par internetu. Kanał jest oryginalny z prostego powodu – autorzy są parą i wkręcają siebie nawzajem. Żadne nie może czuć się bezpiecznie – prank prawdopodobnie czai się tuż za rogiem. Wyimaginowane zdrady, ciąże, podrzucanie pająków. To tylko wierzchołek góry lodowej. Naprawdę warto sprawdzić.

And the winner is…

Legenda. Prawdziwy prekursor. Założę się, że zna go znakomita większość czytelników. Wielokrotnie aresztowany za swoje żarty. Fanatyk piłki nożnej. Dinozaur – urodził się w 1975 roku. Chyba nie muszę mówić więcej. Panie i Panowie – oto francuski komik, zwycięzca rankingu – Remi Gaillard.

Przebierał się za piłkarzy. Odbierał gratulacje za zwycięstwa w zawodach sportowych, nie biorąc w nich udziału. W stroju imitującym fotoradar robił zdjęcia radiowozów. Nierzadko musiał uciekać. Przecierał szlaki młodszym pranksterom. Śmiem twierdzić, że bez niego ta branża nie rozkwitłaby tak, jak ma to miejsce. Nie sposób wybrać jego najlepszego filmu. Remi to człowiek, który zrobił już chyba wszystko, co można było zrobić. Jeśli ktoś odważyłby się stworzyć religię czczącą pranksterów, Gaillard byłby co najmniej prorokiem. Poniżej, film nagrany prawie 10 lat temu!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top