Felietony

Poznajmy: Tomasz Kopyra

Piwo jest jednym z najchętniej spożywanych napojów „orzeźwiających” w Polsce. Potwierdza to wysokie, bo czwarte na świecie miejsce w rankingu spożycia piwa na „głowę”, z którego wynika, że statystyczny Polak wypija około 100 litrów piwa na rok. Więcej piwa piją tylko Czesi, Niemcy i Austriacy. Dodatkowo w 2012 roku byliśmy na dziewiątym miejscu, jeżeli chodzi o ogólnoświatową produkcję piwa, w pierwszej trójce są kolejno Chiny, USA i Brazylia. Niestety, kultura spożywania piwa jest… widoczna nierzadko na ulicach, czy za sklepami. Na ratunek spieszy pewien vloger.

 tomek

Wpis powinienem zacząć od „Cześć, tutaj Tomek Kopyra z blogu Blog.kopyra.com”, które stało się już klasycznym powitaniem znanego piwowara domowego, krytyka piwnego, sędziego z certyfikatem PSPD, a przede wszystkim blogera i vlogera Tomasza Kopyry. Będziesz musiał pokochać lub przynajmniej polubić to powitanie, gdyż każdy z około tysiąca vlogów zaczyna się w ten sposób. Tomek bardzo aktywnie udziela się na scenie YouTubowej, póki co ma grono około 38 tysięcy subskrybentów, ale liczba ta ciągle rośnie. Jego produkcje są klasycznymi vlogami, nagrywanymi na tak zwany „raz”, co z jednej strony jest ciekawym doznaniem, bo mamy wrażenie, że słuchamy Tomka na żywo, z drugiej jednak młodszych widzów przyzwyczajonych do gęsto ciętych i dynamicznych vlogów może odstraszyć. Wartość merytoryczna jest jednak na najwyższym poziomie. Kopyr podchodzi do sprawy bardzo poważnie, ocenia piwa według oficjalnych wytycznych PSPD, przez co osoba bardziej zaznajomiona z tematem dostaje informacje profesjonalne, ale Tomek tłumaczy większość z trudniejszych zagadnień po to, by i ktoś wkręcający się w temat mógł łatwiej zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi.

 WTPwZB

Na początek polecam zapoznać się z filmami z serii 100 IBU, są to felietony, w których Tomek tłumaczy ogólne zagadnienia dotyczące piwa. Godne uwagi są też wielkie testy piw z Biedronki i Lidla. Jeżeli będziesz miał dodatkowe pytania, to cyklicznie pojawia się Q&A- 100 Pytań do Kopyra i każdy ma możliwość zadać pytanie Kopyrowi w komentarzu na jego blogu. Prócz tego są testy/recenzje piw,  sprawozdania z różnych piwnych wydarzeń jak i poradnik dla piwowarów. Co jakiś czas Tomek organizuje livestreamy, w których chętnie odpowiada na pytania widzów. Serdecznie zachęcam dorosłych czytelników do subskrybowania i spojrzenia na piwo z nieco innej strony.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top