Newsy

Studio Accantus – najlepsze covery na polskim YouTube

Studio Accantus

Każdy w mniejszym lub większym stopniu lubi powrócić do dawnych piosnek „z bajek”. Najczęściej tych disneyowskich, takich jak Pocahontas, Hercules czy Mulan. Właśnie przez takie sentymentalne wspomnienia trafiłem na prawdopodobnie najlepszy wokalnie kanał na polskim YouTube.

Wiele jest na YouTube kanałów muzycznych. Są lepsze i słabsze, ale są też i takie, które tworzą covery lepsze niż oryginalne nagrania. Jednym z takich kanałów (i na szczęście polskim) jest Studio Accantus.

Bajkowy Accantus

Każdy w mniejszym lub większym stopniu lubi powrócić do dawnych piosnek „z bajek”. Najczęściej tych disneyowskich, takich jak Pocahontas, Hercules czy Mulan. I właśnie przez takie sentymentalne wspomnienia trafiłem na prawdopodobnie najlepszy wokalnie kanał na polskim YouTube. Studio Accantus zrzesza w swoim zespole mnóstwo wybitnych wokalistów po szkołach i studiach związanych z muzyką. Oprócz nich jest jeszcze pan reżyser – Bartek Kozielski i jego mama Dorota Kozielska, która odpowiada za tłumaczenie wielu angielskich tekstów, a także instrumentaliści przy bardziej skomplikowanych utworach.

To, co sprawia, że Studio Accantus jest wyjątkowe, to właśnie tematyka utworów, które wybiera Bartek Kozielski. Repertuar kanału ma w pewnym sensie sztywne ramy co do publikacji, dlatego że wideo pojawia się w każdą środę. Oprócz tego jest też ustawiony specjalny harmonogram miesiąca:

Tydzień 1: Piosenka musicalowa

Tydzień 2: Piosenka z filmu animowanego

Tydzień 3: Joker (piosenka niespodzianka)

Tydzień 4: Film „YouTube’owy”, czyli „za długa gadka” na tematy wszelakie.

Po każdym miesiącu wstawiany jest też filmik zawierający całą twórczość z tego okresu czasu w jednym pliku. Pojawiły się one w wyniku próśb fanów, ponieważ, nawet jeśli covery ustawi się we własnej playliście, to i tak ich słuchanie jest utrudnione przez wypowiedzi po wykonaniu piosenki. Nigdy w życiu bym ich z filmu nie usunął, bo zespół ludzi ze Studia Accantus jest fantastyczny, świetnie się ich słucha. Nawet gdy nie śpiewają. Widać też u nich prawdziwą pasję, a także radość czerpaną ze śpiewania. Ta pasja jest chyba wyrażona najlepiej w wykonaniu utworu „Marzenie mam” z filmu „Zaplątani”. Był on filmem specjalnym nagranym z okazji przekroczenia progu 100 tysięcy subskrybcji.

Utwory, o których warto napisać

Warto też wspomnieć, że Studio Accantus przeniosło się w świat rzeczywisty i organizują koncerty i recitale, podczas których wykonują utwory uwielbiane przez fanów. Moje ulubione covery nagrane przez Studio to „Alive” i „Konfrontacja” z musicalu „Jekyll i Hyde” w wykonaniu fenomenalnego Adriana Wiśniewskiego, a także „Jeszcze dzisiaj wracasz tam” z musicalu „Bonnie i Clyde”, nagranego przez Sylwię Banasik i Krzysztofa Sczepaniaka z pomocą Sylwii Przetak i Karoliny Warchoł. Zachęcam każdego miłośnika muzyki do odsłuchania kilku coverów od Studia Accantus. Gwarantuję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top