Felietony

Poznajmy: Martin Stankiewicz

Ponad rok temu niemal cały polski Internet obiegła informacja o projekcie „Gr@żyna”, w którym jego twórcy obnażyli wszelkie mroczne zachowania rodzimych Internautów i szerzącą się w ich społeczności nienawiść, a przy tym udało im się nabrać prawie wszystkich oglądających. Jednakże przed głośnym finałem tej akcji pod przykryciem działał genialnie także inny twórca, Martin Stankiewicz. Kim jest, czym odznaczają się jego produkcje i jak rozwijała się jego medialna kariera? Zapraszamy do kolejnego tekstu z serii „Poznajmy”!

Martin urodził się 28 grudnia 1990 roku w… Kanadzie. Od samego początku przejawiał zainteresowanie światem filmu i kabaretu, a swoje pierwsze produkcje tworzył w wieku 8 lat. Jest współautorem wielu filmów krótkometrażowych, m.in.: „Dorthan Larre”, „Matrix: Reanimacja”, „Pogromcy Myszy” czy „Kundle”. Mając 16 lat został autorem reklamy Orange, pokonując w specjalnie zorganizowanym castingu ponad 1000 uczestników. Największą popularność przyniosła mu jednak współpraca z serwisem ToSieWytnie.pl.

Na jego łamach przez prawie cztery lata wcielał się w postacie bliźniaków Konstantego i Stanka Kwasów. Niewielu Internautów węszyło podstęp, choć trzeba przyznać, że włodarze serwisu sprytnie ukrywali tożsamość aktora. Dla TSW Martin prowadził wiele programów we wspomnianych wcieleniach, między innymi „Uliczny Kombajn”, „Ślepa Kliszka” czy „Ale Kwas!”. Występował także gościnnie w innych produkcjach portalu, w tym chociażby w popularnym serialu internetowym autorstwa Grzegorza Barańskiego pt. „Piątek”.

5 kwietnia bieżącego roku na fanpage’u „Konstanty Kwas” pojawił się krótki filmik, w którym sam Martin przedstawił się z imienia i nazwiska oraz wyjaśnił, czym zajmował się przez ostatnie lata i że to on wcielił się w postać słynnych bliźniaków (choć to akurat fatalnie brzmi). Kilka dni później na ToSieWytnie pojawił się film, w którym Kierownik – Łukasz Skalik – odniósł się do tego wydarzenia i podziękował Martinowi za współpracę. Ten jednak nie zrezygnował z dalszego tworzenia i otworzył własny kanał YouTube.

Obecnie regularnie publikuje „Powody”, w których w sposób humorystyczny przedstawia swoją wizję na powody pewnych zachowań czy sytuacji. Warto wspomnieć – w ramach przykładu – o „13 powodów przez które student nie zdaje sesji” czy „12 powodów przez które nie chodzę do kina”. Oprócz tego, Martin kontynuuje realizację sond ulicznych w charakterystyczny dla siebie sposób, z których zasłynął w TSW właśnie najbardziej. Na jego kanale możemy co jakiś czas obejrzeć tzw. „suchar”, który opowiadają napotkani przez Martina przechodnie.

Znając jednak kreatywność Martina uważamy, że jeszcze nie powiedział on ostatniego słowa i wkrótce nas znowu zaskoczy. Być może okaże się, że Martin to tak naprawdę nie Martin, tylko jeszcze ktoś inny?

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top