Poznajmy

Burza myśli i nieskończone pokłady energii – poznajcie Olur!

olur

Nie lada gratką dla fanów Olur mogą być filmy z gatunku Q&A, w których odpowiada na pytania zadawane przez jej widzów i dzieli się kolejnymi skrawkami siebie.

Kim jest Olur? Trudno jednoznacznie zdefiniować tę osobę. Młoda dziewczyna, tancerka, kociara, YouTuberka – wszystkie te określenia stanowią część prawdy, bardziej złożonego obrazu na jej temat. Przez pewien czas mieszkała w Londynie i, jak sama mówi, tęskni za tym miastem. Jeżeli interesuje Was tematyka życia w Anglii, trafiliście w dziesiątkę. Zapraszamy do zapoznania się z twórczością Oli.

Wszystko o Olur

Aleksandra Polak to miłośniczka zwierząt, która choć urodziła się w relatywnie niewielkich Tychach, to zaznała wielkomiejskiego życia w stolicy Wielkiej Brytanii. W szczególności ubóstwia koty – to one były inspiracją dla nazwy jej facebookowej grupy Kocury Olura. Ola to osoba o wielu zainteresowaniach. Ukończyła naukę na Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych obierając specjalizację angielską, ale przyznaje, że w przyszłości chciałaby zająć się dubbingiem. Jej potrzeba zmian sprawiła, że wyjechała do Londynu, z którego niedawno wróciła. Ola nie ukrywa, że brakuje jej Anglii i nie jest pewna, czy zostanie w Polsce już na stałe. Poproszona przez sekretarza redakcji vStars – Ksawerego Tyzo – o ukazanie niezwykłości Londynu, powiedziała:

Ahh, mój kochany Londyn. Mimo jego samotności i zasadzek, jakie nierzadko mi serwował, życie tam jest wyjątkowe i magiczne. W Londynie trzeba szybko przyzwyczaić się do pędu życia, tłoku w autobusach i metrach, wielokulturowości na ulicach, sklepach, urzędach, do wysokich czynszów i wilgoci, do cen transportu jak z kosmosu i przede wszystkim braku bliskich. Jednak to wszystko wynagradza dzień wolny, w którym wsiadasz w metro i nie ważne na jakiej stacji w centrum wysiądziesz, zawsze znajdziesz coś, co sprawia, że mówisz “łaaaał!”, “zrobiłam to, ja tu mieszkam!”, “o rany!”. Myślę, że dlatego wiele osób z Londynu już nie wraca, bo Londyn po prostu czaruje. Te widoki, zakątki, uliczki, parki, muzea, pałace, knajpki, kawiarenki, sklepiki, zarobki, ceny i zakupy rekompensują w trymiga te smutki małe i duże. Miałam wrażenie, że Londynu nie da się do końca „wyeksplorować” i nie mówię tylko o zwiedzaniu, ale o odkrywaniu nowych smaków, produktów, kuchni – to mnie intrygowało i wypędzało z rutyny. Nie znam osoby, która by powiedziała “nigdy tam nie wrócę”, należę do tych osób również i ja.

Ostatnio wzięła także udział w najnowszym teledysku hip-hopowego duetu Dwa Sławy.

Czym się zajmuje Olur?

Miłośnicy filmów opisujących życie za granicą będą bardzo zadowoleni. Na kanale Oli znajdziemy vlogi zapoznające widza z barwną, wielokulturową codziennością w Londynie. To oczywiście nie wszystko. Olur nagrywa również TAGI, vlogi tematyczne oraz porady dla dziewczyn, które moim zdaniem są w stanie zaciekawić także męską część widowni. Jest szczera i otwarta – zawsze, gdy oglądam film, w którym figurują także jej przyjaciele, nadaje z nimi na jednej i tej samej fali; rozumie się z innymi, często bez słów. Kobiety lubią poplotkować, a ona w jednym ze swoich najstarszych filmów, który wywarł na mnie wrażenie, właśnie je upomina. Ola to bardzo ciepła osoba, którą po prostu chce się poznać i którą traktuje się wręcz jako bliską koleżankę. Nie lada gratką dla jej fanów są filmy z gatunku Q&A, w których Olur odpowiada na pytania zadawane przez jej widzów i dzieli się kolejnymi skrawkami siebie. 

Oprócz prowadzenia kanału na YouTube, Ola udziela się na instagramie. Publikuje tam wiele zdjęć, m.in z jej wyjazdów.

A Wy, co sądzicie o twórczości Olur?

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top