Ciekawostki

Pora na meteora!

Rok 2016 obfituje w różnego rodzaju eventy z gwiazdami Internetu. Tym razem odbiegniemy od tematyki youtubowej i skupimy się na prawdziwych gwiazdach.

Rok 2016 obfituje w różnego rodzaju eventy z gwiazdami Internetu. Tym razem odbiegniemy od tematyki youtubowej i skupimy się na prawdziwych gwiazdach.

Spadające gwiazdy

Perseidy, jak mówi Wikipedia, to jeden z najbardziej regularnych rojów meteorów, którego orbita przecina się każdego roku z ziemską w dniach 17 lipca–24 sierpnia. Maksimum roju obserwuje się pomiędzy 12 i 13 sierpnia. Zwykle najwięcej Perseidów obserwuje się w drugiej połowie nocy i nad ranem, ponieważ wtedy radiant znajduje się dość wysoko nad horyzontem.

Perseus_constelation_PP3_map_PL

Złowrogi ciemny las        

Dlatego też, połowa naszej redakcji, z narażeniem życia i zdrowia (tam były dziki), wyruszyła nocą 12 sierpnia w las. Wyruszyła tylko po to, żeby nie zrobić żadnego zdjęcia, ale przynajmniej opowiemy Wam jak było.

Po 6 kilometrach marszu dotarliśmy do celu  – Czarny Staw w Kochłowicach wydawał się idealnym, odludnym i oddalonym od świateł miejskich miejscem. I wszystko byłoby idealnie gdyby nie lampa górnicza oświetlająca dokładnie cały staw. Życzylibyśmy sobie takiego oświetlenia na każdym youtubowym meetingu. Kolejnym mankamentem były chmury, których nikt nie uprzątnął na czas. Na początku poczuliśmy się nieco oszukani, dodatkowo jedyne wolne miejsca siedzące były upstrzone ostrymi kamieniami.

Problemy techniczne jednak nie przeszkodziły zbytnio, bo już około północy pierwsze „gwiazdy” wpadły na event. Zrekompensowało to niewygody, a już po 1:00 niebo przecinały dziesiątki perseidów.

Podsumowując   – jeśli planujecie iść za rok – wiedzcie, że warto. A jeśli chcecie zobaczyć je jeszcze w te wakacje – możecie śmiało próbować! Meteory widoczne mają być do 24 sierpnia!

 

Hugo & Raissa

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top