Ciekawostki

Pomysłodawca YouTube o najnowszych zmianach w serwisie

Jawed Karim, pomysłodawca i współzałożyciel YouTube, opublikował pierwszy (po upływie ośmiu lat) biuletyn na swoim osobistym kanale, w którym w dość bezpośredni sposób odniósł się do najnowszych zmian zastosowanych na wspomnianym portalu.

Przypomnijmy – ostatnie zmiany na YouTube dotyczą przede wszystkim sposobu komentowania. Od tej pory ten proces jest ściśle powiązany z serwisem Google+, gdyż w celu skomentowania wybranego filmiku musimy zintegrować nasz profil YT z G+. Spotkało się to z wielkim oburzeniem i falą krytyki wśród użytkowników portalu, a także był to bezpośredni impuls do tego, aby Karim zdecydował się na opublikowanie głośnego biuletynu.

Jego przekaz jest naprawdę prosty, więc wystarczy chyba go tylko zacytować: „why the fuck do i need a google+ account to comment on a video?” – pyta Amerykanin niemieckiego pochodzenia.

Czy rosnący nacisk ze strony Internautów przyczyni się do odwrócenia wprowadzonych – przecież całkiem niedawno – zmian na YouTube? Obecne władze portalu nie odniosły się jeszcze oficjalnie do zaistniałej sytuacji.

Źródło: YouTube | Fot. Wikipedia

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top