Newsy

Polska Partia YouTuberów

Wpływ YouTube już dawno sięgnął poza swoją macierzystą stronę. Gdziekolwiek dojdziemy w internecie, napotkamy charakterystyczne ślady widzów każdego z YouTuberów, jak na przykład „ODBJUR” czy „Łapka w dół i spi****lam”.

Nadszedł czas wyborów do samorządu. Wszyscy zaczynają prowadzić swoje akcje promocyjne, które mają na celu zachęcenie ludzi do głosowania na nich. Oczywiście każdy z kandydatów argumentuje swoją kandydaturę licznymi obietnicami. A co, gdyby grupa YouTuberów postanowiła założyć własną partię? Czy odniosłaby sukces? W dobie internetu pewne jest jedno – nie osiadłaby na laurach.

Każdy YouTuber korzysta teraz z portali do komunikacji z widzami, jak na przykład Facebook czy Twitter. Wyrabiają oni sobie odpowiedni kontakt z nimi, co jest naprawdę świetną rzeczą. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że to może być użyte nawet jako broń… Bardzo dobrym przykładem jest JP Armia i ich niezliczona ilość zorganizowanych akcji. A co się stanie, gdy autor „posłuży się” widzem do czegoś poważniejszego, niż dawanie łapek w dół? Na przykład do głosowania w wyborach.

mattolechppy

Potęga, jaką niesie ze sobą słowo wpływowej osoby, może być rujnująca. Może być także czymś wspaniałym, jak na przykład zorganizowana akcja pomocy potrzebującym. Pomyślmy teraz o przypadku, w którym dany YouTuber, na przykład Mateusz Olech, postanawia ze swojej partii „Polska Partia YouTuberów” wystartować do samorządu. Czy ma szansę się dostać? Matt na swoim kanale ma niecałe 90 tysięcy widzów. Załóżmy, że połowa z nich jest pełnoletnia, czyli to już jest 45 tysięcy głosów na vlogera. To bardzo dużo, nieprawdaż? Nie zapominajmy, że równie dobrze mogą zagłosować na niego widzowie innych autorów, co jeszcze bardziej zwiększy szanse Mateusza.

Oczywiście cała akcja z PPY to jest tylko żart, mająca na celu zwiększenie popularności ich własnych kanałów. Sądzę jednak, iż wszystko to, o czym napisałem, jest możliwe. To tylko kwestia czasu… Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top