Poznajmy

Podróże kołem się toczą – z Karolem Wernerem przez świat

Karol Werner

Kołem Się Toczy to prawdziwa kopalnia świetnych vlogów. Ciekawe ujęcia, barwne lokalizacje, wymagające i skomplikowane techniczne hyperlapsy.

Karol Werner, założyciel projektu Kołem Się Toczy, to człowiek, dla którego podróże są prawdziwą pasją – on nimi żyje. Od jakiegoś czasu mam szczęście przeżywać je razem z nim śledząc jego kanał na YouTube. Na pewno większość z nas chciałaby zwiedzić najdalsze zakamarki świata. Ja również. Swoimi filmami Karol regularnie przekazuje mi namiastkę tego, o czym marzę, by w życiu zobaczyć; dostarcza mi motywacji i inspiracji do ruszenia się z kanapy i samodzielnego przemierzania świata. Poznajmy go! 

Podróże kształcą, Karol Werner też

Kołem Się Toczy to przede wszystkim blog. Znajdziecie na nim coś więcej niż tylko (albo aż) relacje z przeróżnych wypraw. Karol stara się również udzielać wielu porad, które mogą przydać się początkującym podróżnikom. Ponadto na jego stronie można zamówić e-book pt. „Twoja samodzielna podróż”, który autor opisał jako kompletny poradnik praktyczno-motywacyjny. Jednak… własna książka to nie wszystko. W 2013 roku Werner otrzymał także wyróżnienie w konkursie Blog Roku. Dorobek Karola jest bardzo imponujący. On sam, na swojej stronie, wypowiada się następująco:

Blog „Kołem Się Toczy” założyłem jeszcze na studiach w 2011 roku i od tamtego czasu – początkowo publikując sporadycznie, ostatnie trzy lata regularnie – staram się Was inspirować, zachęcać do podróży na własną rękę i pomagać je zaplanować. Piszę o podróżach zarówno dalekich, jak i lokalnych. Pieszo, autostopem, rowerem i samolotami – zawsze z aparatem, zawsze blisko ludzi, kultury i historii.

Photo by Karol Werner

Jeżeli interesuje was fotografia, prawdopodobnie prowadzicie konto na Instagramie. Tam również znajdziecie Karola. Obserwuje go prawie 26 tysięcy użytkowników. Na profilu Kołem Się Toczy podróżnik wrzuca zdjęcia ze swoich wypraw. Nie warto się o nich zbyt rozpisywać. To po prostu trzeba zobaczyć, poczuć, zrozumieć.

podróże

fot. Karol Werner

A co z vlogami?

Wzmianka na naszym portalu, bądź co bądź poświęconym tematyce YouTube, zobowiązuje. Jaki miałby sens ten artykuł, gdyby Karol nie prowadził swojego kanału? Kołem Się Toczy to prawdziwa kopalnia świetnych vlogów. Ciekawe ujęcia, barwne lokalizacje (Cypr, Malta, Rosja, Mongolia, Tadżykistan, Kirgistan, Norwegia, Iran, Izrael, Ukraina, Armenia, Gruzja, Rumunia itd.) czy wymagające i skomplikowane techniczne hyperlapsy. Na uwagę zasługuje również montaż, według mnie, jeden z najlepszych na YouTube. Poza tym, znajdziecie tam praktyczne porady: dowiecie się m.in. jak wykiwać złodzieja czy w jaki sposób wybierać miejsce na rozłożenie namiotu. Czy nie brzmi to wystarczająco zachęcająco?

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top