Newsy

Płatny YouTube?

Od czasu wykupienia YouTube przez Google, nasz ulubiony portal przeszedł setki zmian. Niejednokrotnie zmieniła się szata graficzna, a także system zarządzania subskrypcjami, który ostatnio zawodzi. To jednak nie wszystko – Google zapowiedziało kolejne zmiany, które wkrótce wprowadzi!

Na konferencji sprzed kilku dni postanowiono wprowadzić poważne zmiany. Mają na celu między innymi ukrócenie głowy osobom korzystającym z AdBlocka oraz tego typu podobnym wtyczkom. Druga poważna decyzja, jaką podjęto, odnosi się do płatnych subskrypcji kanału. Przypominam, iż w ubiegłym tygodniu YouTube wprowadziło usługę filmów w 60 klatkach na sekundę. Jeśli twórca filmu zechce go udostępnić w tylu FPSach, może teraz to zrobić.

YouTube, mając na uwadze setki tysięcy dolarów, które nie wpływały na konto przez AdBlocka, doszło do wniosku, iż to jest najlepsza pora na zrobienie czegoś z tym. Jednak ich rozwiązanie na brak reklam ma drugie dno – są to właśnie płatne subskrypcje. Użytkownik, chcąc wspomóc twórcę jak i Google, będzie mógł wykupić „usługę premium”, niczym na Twitchu. Da mu to jedynie (z tego co na obecną chwilę wiemy) całkowity brak reklam.

No dobrze, teraz zadacie sobie pytanie – „czy to jedyny profit z nabycia subskrypcji? Na pewno wprowadzą lepszą jakość materiałów dla osób, które wykupiły ulepszenie konta!”. Cały urok tej opcji polega na tym, iż… nic takiego się nie stanie! Możemy to porównać do Twitcha, na którym posiadacze konta podstawowego nie tracą jakości. Krótko mówiąc: Brak subskrybenta nie powoduje utraty jakości!

Patrząc wstecz, obawiam się, iż ten system nie zadziała, lub jego rozwój będzie trwał bardzo długo. Ponad rok temu Google wprowadziło podobną, również płatną opcję. Twórca przy zakładaniu kanału mógł zaznaczyć, iż będzie on podlegał systemowi płatnych subskrypcji. Na takim kanale filmy były dostępne jedynie dla osób, które wykupiły ową możliwość. To całkowicie nie wypaliło, po niecałym miesiącu opcja została wycofana.

Co Wy sądzicie na ten temat? Myślicie, że znajdzie się dużo osób chętnych na wykupienie takiej opcji? Odsyłam do materiału Krzysztofa, który jeszcze bardziej przybliży temat. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top