Artykuł tygodnia

Pink Candy – rzetelna edukacja seksualna na YouTube

Natalia z kanału Pink Candy

Natalia przeczytała mnóstwo książek poświęconych seksuologii i ginekologii, a także ukończyła odpowiednie kursy, szkolenia i warsztaty, dzięki czemu jest zawodową i certyfikowaną edukatorką seksualną. Całkowicie przypadkiem autorka pracuje też w sex-shopie.

Kiedy na polskim YouTube pojawiła się Sexmasterka, która twierdziła, że edukuje na tematy związane z seksualnością człowieka, nie bez powodu stanęła w ogniu krytyki. Niemal wszystkie filmy pojawiające się na jej kanale po prostu „szczuły cycem”, wydawały się być nastawione na wyświetlenia. Temat edukacji seksualnej na YouTube wydawał się być spalony, ale jak się okazuje nie wszystko stracone. Natalia Trybus z kanału Pink Candy udowadnia, że można robić rzetelne filmy poświęcone sferze erotycznej nawet w serwisie, w którym nie ma ograniczeń wiekowych.

Wykształcenie to podstawa

Kanał Pink Candy został założony około rok temu przez Natalię Trybus. W swoich filmach porusza tematy związane z szeroko rozumianą edukacja seksualną. W przeciwieństwie do innego dużego kanału o podobnej tematyce, o którym wspomniałem wcześniej, prowadząca ma wykształcenie związane z jej działalnością na YouTube. Natalia przeczytała mnóstwo książek poświęconych seksuologii i ginekologii, a także ukończyła odpowiednie kursy, szkolenia i warsztaty, dzięki czemu jest zawodową i certyfikowaną edukatorką seksualną. Całkowicie przypadkiem autorka pracuje też w sex-shopie. Co ciekawe, by rozpocząć tam pracę musiała ukończyć specjalne szkolenie zakończone egzaminem.

To, co ją wyróżnia na tle innych kanałów to zdecydowanie wiedza i profesjonalizm, z jakim tę wiedzę przekazuję. Na filmach mówi spokojnie, jasno i przyjaźnie, co sprawia, że nie czujemy zbytniego skrępowania mimo takiej, a nie innej tematyki. Inna ważną cechą jej filmów jest brak wulgarności. Natalia nie musi się rozbierać i kręcić filmów w estetyce treści pornograficznych, by szczegółowo wytłumaczyć budowę narządów płciowych czy porozmawiać o pierwszym razie.

Pink Candy to nie tylko nauka o seksie

Kanał Pink Candy to nie tylko sprawy dotyczące sfery erotyki i seksu. To też inne tematy dotyczące edukacji seksualnej takie jak antykoncepcja, choroby weneryczne, cykl miesiączkowy i wiele innych. To sprawia, że kanał prowadzony przez Natalię niesie ze sobą wartości edukacyjne i jednocześnie jest ciekawą alternatywą do szkolnych lekcji wychowania do życia w rodzinie. Nie zawsze przecież mamy okazję posłuchać kogoś dobrze obeznanego w temacie seksuologii z neutralnym podejściem do spraw z nią związanych i w dodatku… za darmo. Z komentarzy widzów można wywnioskować, że fani Natalii traktują ją jak zaufaną ciotkę albo starszą siostrę, którą można zapytać właściwie o wszystko. Takie zaufanie jest szczególnie ważne w prowadzeniu kanału poświęconemu tej, bądź co bądź bardzo trudnej tematyce.

Obecnie Natalia ma 44 tysiące subskrybentów, a jej kanał zanotował spory przyrost widzów na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Wierzymy, że przy takiej częstotliwości dodawania filmów i ich jakości kanał Pink Candy będzie największym w na polskim YouTube kompendium wiedzy poświęconym edukacji seksualnej.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top