Newsy

OVF2016 – oczekiwania vs rzeczywistość

Tysiące ludzi, wejście VIP, dzięki któremu osobiście możesz poznać gwiazdy Youtube. Koncerty, stand upy, panele dyskusyjne, gameing – czy udało się sprostać oczekiwaniom?

Tysiące ludzi, wejście VIP, dzięki któremu osobiście możesz poznać gwiazdy Youtube. Koncerty, stand upy, panele dyskusyjne, gameing – czy udało się sprostać oczekiwaniom?

 

P_20160618_160737

Co dostaliśmy za 400zł?

„Bilet VIP obejmuje: wejście na teren eventu bez kolejki, dostęp do strefy VIP z YouTuberami, pierwszeństwo w strefie wolnego grania, wejście pod scenę główną, wspólne zdjęcie z twórcami w strefie autografów, karty do autografów.”

Brzmi ciekawie, prawda? Różnica miedzy zwykłą wejściówką, a biletem VIP wynosiła, uwaga, 370zł. Za te pieniądze można było osobiście usłyszeć, ze większość youtuberów nie ma czasu na rozmowę. Ta kwota dawała również możliwość obserwacji tuberów, którzy, wychodząc ze swojej „klatki do rozdawania autografów”, mieli dosyć uśmiechania się i robienia selfie. Można to zrozumieć, ale za takie pieniądze oczekuje się czegoś więcej.

Jednak nie ma się co dziwić – prawdę mówiąc w całym obiekcie brak było miejsca, gdzie twórcy mogli pobyć zwyczajnie sami, wyciszyć się czy zregenerować. Bo czy miejsce z cateringiem znajdujące się przy huczącej scenie nazwać można dobrym do odpoczynku dla artystów?

Warte wspomnienia jest także to, że pomarańczowa opaska „zwykłych” uczestników wcale nie skreślała możliwości wejścia do strefy VIP – kilka osób chwaliło się, że udało im się tam wejść bez bycia VIPem  – brawa dla ochroniarzy, a raczej organizatorów, którzy zatrudnili ich zwyczajnie ZA MAŁO.

Czy pieniądze były niezbędne?

Za mała ilość ochroniarzy i osób sprawdzających wejściówki objawiła się także przy bramkach. To nic, że nie trzeba było mieć 400 zł, żeby wejść na VIP – po ustąpieniu pierwszej fali ludzi nie trzeba było mieć 30 zł żeby wejść na samą imprezę. A najlepszym dowodem na brak zainteresowania ochroniarzy na to, kto pojawił się na evencie była obecność Marcina4007.

Jednak warto.

Wiemy, czepiamy się. Te wady to raczej błahostki, które nie przysłoniły najważniejszych części całego festiwalu – samego panelu i świetnego przygotowania Youtuberow do występów oraz organizacji stoisk, które na pewno znalazły rzeszę odbiorców dzięki zróżnicowaniu oferowanych tam atrakcji.

P_20160618_153149

Komentarze na facebookowym profilu OVF są, w większości, pochlebne:

 

 

Było mega! <3 Do zobaczenia na kolejnej edycji!

 

Dzięki za bardzo fajnie zorganizowaną strefę gier planszowych. Wyszło super z wyjątkiem tego, że było trochę głośno. Oby więcej takich inicjatyw.

 

Było Mega! Czekam na kolejną edycje 😛

 

Było meeeega dzięki i pozdrawiam ???

 

P_20160618_174618

 

 

Organizatorzy wyszli naprzeciw wymaganiom fanów Youtube. Mimo kilku wpadek (jak na przykład zgubiony pendrive z podkładem muzycznym), cała impreza była udana. Miejmy nadzieję, że realizatorzy imprezy wyciągną wnioski na przyszłość i kolejne edycje będą coraz bliższe ideałowi.

 

 

Raissa & Hugo

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top