Newsy

Oddalam to pytanie – jak nie robić kampanii w internecie

W ostatnim czasie ofiarami „mocarza” padły setki osób i znowu głośno zrobiło się o dopalaczach, dlatego też Główny Inspektorat Sanitarny postanowił ruszyć z kampanią antydopalaczową. Jak im poszło, wszyscy chyba wiedzą.

Przez ostanie tygodnie cały internet żył historią  Karola z Kalisza czyli nowego Popka, gdy jednak GIS ruszył ze swoją kampanią społeczną mającą na celu przestrzec młodych ludzi przed dopalaczami Popek z Kalisza zszedł na boczny plan.

Spot w ciągu trzech dni obejrzany został ponad milion razy a komentarze i łapki w dół pod filmem mówią wszystko. Jeśli ktoś spytałby się mnie co sądzę o scenariuszu, grze aktorskiej, montażu itd. to moja odpowiedź byłaby krótka – Oddalam to pytanie. Nie można też zapomnieć o użyciu popularnego (półtora roku temu) w internecie memu „Sorry, taki mamy klimat”. Używanie internetowych memów jest typowe dla reklam i akcji społecznych kierowanych do młodzieży, ale twórcy często nie zauważają że ich czas już dawno minął. Dobrym przykładem jest użycie w reklamie jednego z operatorów komórkowych tekstu „Jesteś zwycięzcą” podczas gdy internet dawno już o nim zapomniał.

https://www.youtube.com/watch?v=-EwI5kA48pw

Po trzech dniach od udostępnienia w sieci pierwszego spotu na kanale GIS-u pojawił się kolejny film. Tym razem pieniądze podatników zostały wydane na nagranie piosenki. A co najlepiej trafia do młodzieży? Oczywiście, że rap dlatego teraz zamiast dwóch nastolatków, dealera i policji możemy zobaczyć dwóch „raperów” przestrzegających przed zażywaniem dopalaczy. A przesłanie płynące z tekstu brzmi nie inaczej tylko „Oddal to pytanie”.

https://www.youtube.com/watch?v=GGDm9uKpcoE&feature=youtu.be

Wszyscy aktorzy występujący w obu filmach od razu stali się pośmiewiskiem internetu, ale akcja osiągnęła chyba swój podstawowy cel, stała się popularna, a to jak została odebrana to zupełnie inna kwestia. Istniej jeszcze szansa, że może  twórcy spotów chcą pokazać, że dopalacze są tak złe jak ich kampania. Wszystko zależy od interpretacji.

 

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top