Wywiady

NRGeek o rzuceniu pracy dla YouTube

Odszedłem w przyjacielskich stosunkach i zapewne nie raz i nie dwa będę z moja dawną firmą współpracował przy kolejnych projektach, tym razem jako freelancer.

Krzysztof Micielski, powszechnie znany jako NRGeek, nagrywa dla Was już od 4 lat. Najpopularniejszą serią ukazującą się na jego kanale jest „Zagrajmy w crapa”. W serii tej Krzysiek, z cierpliwością (a czasem jej brakiem), przechodzi słabe, niedopracowane gry. Tym samym, stanowiąc opiniotwórcze źródło, wyjaśnia dlaczego nie warto po nie sięgać. 

Raissa: Jak Ci mija dzień? Widziałam, że szykujesz nowego Crapa. Kiedy możemy się go spodziewać?

NRGeek: A dziękuję, w porządku. Crap będzie pewnie na sobotę – aktualnie mam wszystko zgrane, a przez trzy kolejne dni będę montował.

To wspaniale, bo sama już nie mogę się doczekać. Niedawno przekroczyłeś w Patronite próg 2000 zł i – spełniając obietnicę daną fanom – rzuciłeś pracę na rzecz Youtube. Jak się z tym czujesz?

Bardzo dobrze – jakbym zrzucił spory ciężar z pleców. Właściwie dziś mija mój ostatni dzień pracy, ale z racji tego, że miałem sporo dni do odebrania, wziąłem wolne. Odszedłem w przyjacielskich stosunkach i zapewne nie raz nie i nie dwa będę z moja dawną firmą współpracował przy kolejnych projektach, tym razem jako freelancer.

Bardzo się cieszę – szczęściem jest, aby pasja stanowiła źródło dochodu i zapewniała „etat”. Wracając do Patronite, niedługo dobijesz do kolejnego poziomu, a to – według twojej deklaracji – wiąże się z wymianą sprzętu na nowy. Czy teraz będziemy cieszyć się Tobą w 4K? Spodziewałeś się aż tak dużego wkładu patronów w to, co robisz?

Szczerze mówiąc nie, ale miałem pewne przesłanki ku temu, gdy rekordowo wręcz udało mi się zebrać pieniądze na płytę. Plan na zmianę sprzętu jest aktualny. Nie wiem czy 4K w moich filmach będzie potrzebne, natomiast najbardziej w tym wszystkim boli mnie to, że moja kamera nie posiada manualnej głębi ostrości, a na tym zależy mi najbardziej. Zapewne sprzęt, który sobie sprawię, będzie miał możliwość obsługi 4K, jednak póki co nie nie ma to większego sensu – ekrany z 4K, ze względów ekonomicznych, nie są w zasięgu ręki przeciętnego Polaka.

Czyli nie dasz nam jeszcze dogłębniej obejrzeć stanu twojej skóry na Youtube? Dzięki 4K każdy widz mógłby troszczyć się troszczyć o Ciebie i o twoje zdrowie. (śmiech)

Haha no nie, ale po przeszczepie włosów będziecie mogli policzyć cebulki na moim czole.

Niedługo licznik twoich subskrybentów przekroczy 100 tysięcy – gratuluję! Wiele osób mówi o tej liczbie jako o „magicznej barierze”, po której przekroczeniu, opinie wygłaszane przez twórcę nabierają na znaczeniu.

Tak i bardzo się z tego cieszę. Sporo ludzi nie zdaje sobie nie zdaje z tego sprawy, ale oprócz atencji każde słowo wypowiedziane publicznie niesie za sobą pewną odpowiedzialność. Parę razy dostałem nauczkę i od tego momentu bardzo się pilnuję, aby nie mówić rzeczy, które młodsze osoby mogą wziąć jako pewnik lub wyrocznię.

Masz zamiar nagrywać typowo opiniotwórcze filmy? Daily vlogi z opiniami na temat tego, co się dzieje, np. dram?

Nie, dramy mnie nie interesują, nie śledzę tego zupełnie. Od czasu do czasu ktoś mi coś da do obejrzenia, ale nie wgryzam się w temat. Aktualnie Youtube żyje dramami, wzajemnymi oszczerstwami etc. Jednak zauważyłem że duża część dojrzalszych twórców po prostu się w to nie pakuje, podobnie jak ja.

Twoje prawie 100 tysięcy subów zdobyte bez nakręcania popularności kanału za pomocą publicznego wyciągania brudów czy wygłaszania „opinii” mających być po prostu dogryzaniem sobie, jest sporym sukcesem.

Po części tak jest, nie przypominam sobie abym przy kimś się promował. Ale ja też w sumie nie przywiązuję wielkiej uwagi do ilości subskrypcji.

Kim jest ulubiony twórca NRGeeka? Wzorowałeś się na kimś? Może ktoś Cię motywował do pracy?

Nie mam ulubionego twórcy, ale mogę wymienić tych, których lubię i oglądam: Bananowy Janek, Ichabod, Uncle Mroowa, Konkluzja, Quaz, Kolekcjonerzy, Kuba Em czy TheMysliciel. W większości to małe kanały moich znajomych – oglądam ich dlatego, że znam ich osobiście i darzę ich sympatią.

Czy w najbliższym czasie fani będą mogli Cię gdzieś spotkać? Planujesz meetup albo wystąpienie gdzieś w ramach jakiegoś eventu?

W sumie ogarniam tylko te większe spędy typu Pyrkon, PGA, WGW. Na inne raczej nie jeżdżę, czasami dowiaduję się po fakcie, że coś w ogóle się odbyło. Co do meetupów realizowanych we własnym zakresie, to trochę nie widzę sensu w tym, aby ktoś miał jechać z drugiego końca Polski tylko po to, aby mnie spotkać – lepiej spotkać się już na dużych imprezach w większym gronie.

Świetnie, polecam zatem fanom śledzić wyżej wymienione eventy. Bardzo dziękuję za rozmowę!

Super, również serdeczne dzięki. Pozdrawiam wszystkich czytelników jednego z niewielu portali zajmujących się wiadomościami nt. naszych, rodzimych youtuberów. Trzymajcie się ciepło.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top