Newsy

No Man’s Sky – kosmiczny sandbox

Premiera na PC już jutro!

Premiera na PC już jutro!

No Man’s Sky to tytuł, o którym trąbią wszystkie media już od kilku dobrych miesięcy. Sandbox z nieograniczoną wręcz ilością planet, największy świat jaki widziały oczy graczy, exploring na setki godzin – to obiecywały nam zajawki, których znaleźć można multum.

Premiera gry na PlayStation 4 odbyła się 9 sierpnia dla „świata i USA”, europejska wersja wraz z polską dostępna jest od 10 sierpnia, a już na 12 planowana jest wersja pecetowa. Portal gry-online.pl tak oto opisuje fabułę gry:

Akcja gry osadzona jest w bliżej nieokreślonej przyszłości. Zabawa rozgrywa się w proceduralnie wygenerowanej galaktyce, złożonej z ponad osiemnastu kwintylionów planet, co w praktyce oznacza, że niezależnie od tego, jak wiele osób kupi ten tytuł i jak długo będzie w niego grać, większość zakątków uniwersum pozostanie nieodkryta. Proceduralnie wygenerowany został praktycznie każdy element wirtualnego świata. W ten sposób stworzono układy planetarne oraz wchodzące w ich skład planety, wszelaką florę i faunę wraz ze schematami zachowań, różne struktury geologiczne, a nawet frakcje kosmitów. Ważne jest jednak to, że galaktyka, którą zwiedzają gracze, jest wspólna dla wszystkich, a nie tworzona na nowo przy każdym rozpoczęciu gry. Dzięki temu fani mogą dzielić się koordynatami prowadzącymi do odkrytych planet i gdy inni użytkownicy udadzą się pod wskazane współrzędne, znajdą dokładnie to samo, co ich poprzednicy. No Man’s Sky nie oferuje tradycyjnej kampanii fabularnej – jest to prawdziwy sandbox i nic tu nie ogranicza swobody działania graczy. Do podróży oraz ulepszania statku motywuje nas zadanie dostania się do centrum galaktyki i odkrycia, co się tam znajduje. Osiągnięcie tego powinno zająć minimum trzydzieści godzin, ale potem możemy bez końca kontynuować zabawę. Rozgrywkę zaczynamy w losowo wybranym miejscu na obrzeżach galaktyki, a im bliżej centrum dotrzemy, tym bardziej niebezpieczne okazują się odwiedzane terytoria.

 
 A jako, że „hajp” na grę nakręcany był potężnie – już dziś możemy zapoznać się z kilkoma recenzjami tytułu:

Początkowo sądziłem, że każda planeta to takie kilka, maksymalnie kilkanaście ciekawych miejsc do odwiedzenia. Jak bardzo się pomyliłem! Odwiedziłem już ponad 20 miejsc wartych zbadania, a przekaźniki wciąż wysyłają mi położenie nowych obiektów. Niestety, miejsca warte uwagi bardzo często się powtarzają. To trochę jak losowe jaskinie z Obliviona, ale mniej rozbudowane i mniej ciekawe. Większość osad obcych wygląda tak samo, podobnie jak większość placówek badawczych czy schronów. Nie wiem jak jest na innych planetach, ale na „mojej” zróżnicowanie nie było zaletą.

zobacz pełny wpis

Donosi Szymon Radzewicz z portalu spidersweb.pl, Mateusz Zdanowicz z portalu eurogamer.pl dodaje:

No Man’s Sky to idealny przykład gry, która w jednej chwili irytuje, by za moment zachwycić. Tych fascynujących zdarzeń mogłoby być jednak trochę więcej.

zobacz pełny wpis

Poczekajmy jednak do recenzji wersji pecetowych, których niedługo namnoży nam Youtube – tego możemy być pewni. Tymczasem zapraszam Was na pierwszy gameplay przeprowadzony przez Rocka grającego obecnie na PS4, a kolejne filmy ma zamiar nagrać już na pudle.

A Wy macie już swoją kopię gry? Spełniła Wasze oczekiwania? KOMENTUJCIE!

 Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=22959
Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top