Felietony

(Nie) Fenomenalni

Każdy z nas nie rozumie wielu rzeczy. Matematyki, fizyki, polityki itp. Ja nie pojmuję jeszcze czegoś. Jest to „fame” kilku polskich twórców internetowych. Moje subiektywne top 5 przereklamowanych polskich Youtuberów.

1. Ajgor Ignacy

Igor (jego prawdziwe imię )  jeszcze do niedawna był postacią absolutnie anonimową w polskim internecie. Dziś jest mega gwiazdą z milionami wyświetleń na koncie. Zastanawia mnie fenomen tego chłopaka. Ignacy to z pozoru zwyczajny chłopak, który nie odznacza się jakimiś ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Poza tym na pierwszy rzut oka można zauważyć, że nie robi on nic odkrywczego na polskim YouTube. Kręci vlogi. Zwykłe vlogi, gdzie porusza oczywiste tematy. Gdy nagrywa coś innego są to zazwyczaj materiały podobne do twórczości Abstrachujów. Poziom kreatywności nie powala na łopatki.  Może Ignacy w końcu mnie zaskoczy i zrobi coś oryginalnego i ponadprzeciętnego. Ma się na kim wzorować.

2. Wardęga

Cóż… Sylwestra bardzo cenię i lubię. Kilka jego filmików to  mistrzostwo świata.  Nie dziwi mnie, że jest najpopularniejszym polskim Youtuberem. Dziwi mnie za to jego wielka przewaga nad innymi. Wardęga wyprzedza o lata świetlne swoich kolegów po fachu. Obecnie ma ponad 3 miliony subskrypcji i nie wygląda na to by licznik nagle się zatrzymał.  Sylwester przeplata momenty lepsze z gorszymi. Tych gorszych jest moim zdaniem zdecydowanie za dużo.  Wszyscy mówią o wspaniałym psie pająku, a zapominają o całokształcie, który w moim odczuciu wypada na minus .   Czy kogoś bawił Sylwester w przebraniu Walthera Whita czy kibica? Mnie nie, a takich przeciętnych filmów było o wiele więcej.

3. 5 Sposobów Na

Piątka gości, którzy wymyślają  abstrakcyjne metody na wykonanie danej czynności lub rzeczy.  Pomysł dobry, ale ile można to ciągnąć? Mi osobiście program chłopaków znudził się już za drugim razem.  Oklepany schemat, a poza tym niektóre pomysły Panów wzbudzają śmiech na ustach. Ciekaw jestem kto by miał czas na przygotowanie tylu materiałów ile jest preferowanych w odcinkach. NUDA.

4. Polscy Gamerzy

Fenomenu Gamingu na dobrą sprawę nikt chyba nie zrozumie. Milion dzieciaków gromadzi się przed monitorami tylko po to by zobaczyć jak ktoś inny gra. Nie lepiej samemu zagrać? Paradoks. Gdyby ilość fanów tych twórców liczyło się jeszcze w tysiącach, to bym odpuścił. Ale tu sprawa toczy się o miliony.  Popularność takich osób jak Rock czy Rojo jestem jeszcze w stanie zrozumieć. Są to doświadczeni faceci, który  mądrze i ciekawie gadają w odróżnieniu od niektórych. Mowa tu oczywiście od idolach współczesnej „gimby”. Rezi, Stuu, Blowek.  Czym ci młodzieńcy się wyróżniają na tle innych rówieśników? Chyba tylko liczbą subów, bo osobowością i inteligencją nikogo nie powinni ująć. Młodociane „gwiazdki” może i nie mają żadnego demoralizującego wpływu na swoich widzów, lecz oglądanie ich jest to zwykłe odmóżdżanie.

5. PewDiePie

Odbiegliśmy trochę od naszego podwórka, ale o Felixie nie można nie wspomnieć. Król internetu, któremu sława przyniosło…..darcie się?  Śmieszne jest to, że tak banalnie wyglądają komplikację najlepszych jego momentów. PewDiePie wzbudza wielką sympatię, gościa nie da się nie lubić, ale 40 milionów subskrypcji to chyba lekka przesada.

 

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top