Newsy

Największa usterka na YouTube? Subskrypcje znikały błyskawicznie!

usterka

Ziemniak podczas swojego live zauważył, że liczba subów zaczęła spadać w bardzo szybkim tempie. Przez kilkanaście minut skurczyła się o 40 tysięcy.

Większość twórców, gdyby zobaczyła, że nagle ubyło im kilkadziesiąt tysięcy subskrypcji, albo co gorsza – zniknęły wszystkie, serce miałoby wyżej niż powinno. Ósmego lutego koszmar Youtuberów się urzeczywistnił. Liczniki subów zaczęły w zawrotnym tempie pokazywać coraz mniejsze sumy. Usterka narobiła sporo zamieszania.

40 tysięcy widzów mniej w kilkanaście minut

Ziemniak podczas swojego live zauważył, że liczba subów zaczęła spadać w bardzo szybkim tempie. Przez kilkanaście minut skurczyła się o 40 tysięcy. Już i tak zdenerwowany, oglądany przez tysiące na żywo, dostał informację, że licznik na kanale zaktualizował się do liczby pokazywanej przez liczniki live. Z 216k na 174k. Wyglądało to jednoznacznie – subskrypcje rzeczywiście zostały utracone.

Działo się tak tylko z kanałami, które aktualnie nadają na żywo, więc postanowił przenieść się ze swoją transmisją na Hitboxa. Rzeczywiście, spadek z okoła tysiąca na sekundę zwolnił do zaledwie paru.

Swój broadcast uruchomił także PewDiePie, gromadząc ogromną widownię i żartując, że to jego koniec oraz żeby ludzie przestali dawać unsuby. Dostawał mnóstwo wiadomości prywatnych odnośnie stanu jego konta na SocialBlade.
„Za każdym razem, kiedy ktoś odsubskrybuje kanał, znika 100 subów” – mówił Pewds.”YouTube, co jest z tobą nie tak?! Jestem przerażony. Nigdy nie widziałem czegoś takiego.”

Co prawda karierze Felixa utrata nawet kilkuset tysięcy specjalnie by nie zaszkodziła, jednak na pewno nie polepszyło to reputacji YouTube w jego oczach. Ostatnimi czasy nie szczędził krytycznych słów odnośnie problemów występujących na platformie.

Spokojnie, to tylko niegroźna usterka!

Tak uspokoił wszystkich Team YouTube. W Polsce Twitter nie jest aż tak popularny jak np. w Stanach Zjednoczonych, ale wszelkie ważne informacje szybko z niego do nas docierają. Tak było i w tym przypadku – ekipa serwisu w odpowiedzi na tweeta Ethana Kleina z h3h3Productions zapewniła, że jest to tylko i wyłącznie glitch licznika. Wszystkie dane i subskrypcje są na swoim miejscu, a programiści już naprawiają problem, który podobno zaczął występować już w poniedziałek 6 lutego.

usterka

To uspokoiło wszystkich, choć trzeba przyznać, że cała sytuacja, włączając niemożliwość zasubskrybowania danego kanału, narobiła sporo zamieszania. Można sobie wyobrazić reakcje twórców, gdyby utracili tak dużą część widowni. Serwis drastycznie nagiąłby zaufanie osób, dzięki którym zarabia niemałe pieniądze, choć myślę, że to i tak już się stało. Samoistne unsuby i niepokazywanie najnowszych filmów w sub boxie, które miały miejsce całkiem niedawno, mówią same za siebie.

Ziemniak leci po… zero subskrypcji

Kiedy okazało się, że jest to tylko usterka licznika, nie subów samych w sobie, Ziemniak postanowił z powrotem przenieść stream na YouTube i pozwolić, by na jego kanale widniało chudziutkie zero. Live zmienił tytuł i prawie 20 tysięcy obserwowało to niecodzienne zjawisko. W momencie kiedy piszę to zdanie, Piotrek ma już tylko 85k. Sumka nadal maleje, więc za kilkadziesiąt minut z pewnością uda się zrealizować ten challenge. Mało tego, prawdopodobnie ujrzymy liczbę ujemną! Tak stało się z niektórymi kanałami.

Kolejny livestream, pokazujący spadki dużych kanałów:

Jak długo przyjdzie nam czekać na naprawdę błędu? Tego nie wiemy, wiemy za to, że YouTube znowu zawiódł. Całe szczęście, że nawalił tylko licznik. Mogło być gorzej. Po ostatnich wydarzeniach, możemy spodziewać się przeróżnych wpadek. Ta usterka jest chyba największą do tej pory.

Aktualizacja:
Kilka minut po godzinie pierwszej w nocy (a właściwie nad ranem?) Ziemniak stracił wszystkie subskrypcje. Odliczaniu do zera niczym do nowego roku, towarzyszył marsz pogrzebowy. „Mój kanał oficjalnie zakończył swój żywot, teraz każdy ma więcej subskrybentów ode mnie!” – żartował Piotr.

Kolejna aktualizacja:
W godzinach porannych niemal wszystko wróciło do normy, a nasz główny poszkodowany odzyskał swoje suby. Na dodatek z nadwyżką. W ten oto sposób Piotr Latała zyskał ponad 10 tysięcy nowych widzów oraz emocjonującą noc. Liczniki przestają szaleć, a nagłe i dość krótkie zamieszanie przechodzi do historii.

Oto podsumowanie Boxdela:

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top