Newsy

Nadciągają wielkie zmiany w serwisie YouTube

O tym, że YouTube planuje uruchomić płatną usługę muzyczną, wiemy już od dawna. Jednak dopiero teraz poznaliśmy szczegóły, które jak się okazuje nie są zbyt ciekawe dla niezależnych artystów. Władze YouTube podpisały korzystne kontrakty licencyjne z takimi firmami jak Universal Music Group, Warner Music Group oraz z Sony Music Entertainment. W tym samym czasie przedstawiono warunki stowarzyszeniu World Independent Network, które reprezentuje interesy niezależnych twórców. WIN nie podało szczegółów, ale oświadczyli, że nie mogą się na to zgodzić. Zagrożono, że jeżeli niezależne wytwórnie nie przystaną na warunki umowy z monopolistą, to ich muzyka zniknie z serwerów YouTube.

Nowa usługa ma dawać możliwość uiszczenia opłaty abonamentowej, co pozwoli na oglądanie zamieszczanych treści bez reklam. Firma próbuje wypromować Google Play Music, a dostępność muzyki na serwisie YouTube po prostu nie wpływa zbyt pozytywnie na to.

Hegemoniczne zapędy Google spotykają się z falą negatywnej krytyki ze strony internautów. Pieniądze zadecydują o wszystkim. Zachęcamy do wyrażania opinii na temat nowej polityki Google.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top