Ciekawostki

Mózg przyłapany według SciFun

Czy można oszukać mózg? Na pewno gdzieś napotkaliście się na takie pytanie, a może nawet na wyjaśnienie. Jest wiele sztuczek, które pokazują, że mózg jest „naiwny” i może wprowadzić w zakłopotanie.

Centrum Nauki Kopernik to jedno z największych centrów naukowych w Polsce. Mieszczący się w Warszawie obiekt posiada wiele bardzo ciekawych ekspozycji, nie tylko z dziedziny fizyki, ale również biologii, chemii i innych. Byłem tam dwa lub trzy razy i za każdym razem oglądałem wszystko z niedowierzaniem (może dlatego, że jestem na mat-fizie). Dziesiątki, a nawet setki eksponatów potrafią zadziwić każdego.

Wystawa objazdowa pod nazwą „Mózg przyłapany” odwiedziła Kopernika 14 maja 2014 roku. Darek Hoffmann (SciFun) właśnie wtedy postanowił odwiedzić centrum, do którego wybierał się od dłuższego czasu. Jak powszechnie wiadomo, SciFun + fizyka = świetna zabawa, więc film mówiący o „mózgowych pułapkach” jest okryty humorem. W całej podróży towarzyszy nam przemiła animatorka Asia, tłumacząc na czym polega każde zaobserwowane zjawisko.
https://www.youtube.com/watch?v=sVDxtbdi5DM

Centrum Nauki Kopernik jest miejscem bardzo ciekawym. Z pewnością nikomu nie będzie się tam nudziło, ponieważ można nawet grać w symulator lotu statkiem kosmicznym! Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top