Newsy

MC Sobieski – dla amatorów – profesjonalista – WYWIAD!

Podejmuje muzyczne wyzwania, nagrywa vlogi, strefy walki, natomiast największą pasją, a zarazem źródłem radości z życia jest muzyka – mowa tu o MC Sobieskim.

maxresdefault

vStars: Skąd czerpiesz tak wielką motywację do tworzenia swojej muzyki ­ mam tu na myśli chorobę, jeśli możesz opowiedz o tym kilka słów dla widzów, którym nie udało się o tym dowiedzieć.

MC Sobieski: Gdy byłem nastolatkiem, choroba stanowiła potężną barierę w moim życiu. Ciężko mi było ją przeskoczyć, mając na plecach bagaż kompleksów, które ciągnęły mnie w dół. To, że tracę wzrok przerażało mnie i sprawiało że traciłem wiarę w samego siebie. Muzyka dała mi skrzydła i przeleciałem nad tą barierą, jakbym był ptakiem. Dzisiaj zaakceptowałem samego siebie i postawiłem sobie życiowy cel. Pragnę podzielić się tymi skrzydłami z innymi ludźmi i udowodnić im, że nigdy nie powinni się poddawać. Poprzez muzykę chcę dawać ludziom nadzieję, której kiedyś sam szukałem błądząc w labiryncie własnych problemów. Motywacją są dla mnie wszyscy ludzie, którzy szukają światła w mrocznym tunelu życia. Uważam że to życie zbudowane jest z kilku złych chwil, za to tych cudownych jest znacznie więcej.

 

vS: Na Twoim kanale YouTube jest już niespełna 100 tysięcy widzów, to bardzo imponująca liczba osób, które Ciebie śledzą i oglądają ­ jaki jest cel, co zamierza osiągnąć i w którą stronę Mc Sobieski dąży ?

MCS: Moim celem jest malowanie na twarzach ludzi uśmiechu. Czasami chcę zmusić ich do refleksji i wywołać emocje. które tak często w sobie duszą. Staram się zawsze kroczyć słoneczną stroną życia i wyciągać rękę do tych, których pochłonął mrok. 100 tyś widzów to naprawdę dużo lecz nie biorę udziału w żadnym wyścigu po subskrybcje. Robię to co kocham i wszystko co wypływa z mojego serca jest szczere i prawdziwe.Uważam że naturalność to cecha, którą coraz ciężej jest spotkać w internecie. Coraz więcej materiałów na Polskim YouTube jest reżyserowane i sztuczne, przez co ten portal zaczyna przypominać telewizję. Ja chcę po prostu robić swoje i pozostać skromnym chłopakiem, który kocha życie i ludzi.

vS: Kilkukrotnie tworzyłeś muzykę z Niekrytym Krytykiem ­ jak wyglądała ta współpraca, czy dostałeś następne propozycje współpracy od innych muzyków/youtuberów, czy takie propozycje dla Ciebie stanowią ważny atut ?

MCS: Z Maćkiem współpracowało mi się bardzo przyjemnie, gdyż dobrze się dogadujemy. Myślę, że wynika to z tego, że oboje stoimy po tej pozytywnej stronie mocy. Współpracowałem również z Rojem, Gimperem czy Ad Busterem. Youtube to społeczność, która potrafi bardzo szybko się ze sobą integrować we wspólnych działaniach. Uwielbiam muzyczne wyzwania, a wspólne projekty z innymi youtuberami to dla mnie zawsze ciekawe wyzwanie. Bardzo miło zaskoczył mnie Szymon Majewski, który przyjął moje wyzwanie do Strefy Walki i mieliśmy okazję „poszczypać” się trochę rymami. Tą kooperację wspominam chyba najmilej, gdyż Szymon okazał się świetnym facetem z olbrzymim dystansem do samego siebie. Podziwiam ludzi, którzy tak jak ja, potrafią traktować życie z przymróżeniem oka.

vS: Który utwór z Twojej nowej płyty „Pierwiastek Życia” jest dla Ciebie tym „sztandarowym”?

MCS: Nie potrafię wyłonić takiego utworu. Każda piosenka na płycie jest inna od poprzedniej i mówi o zupełnie innych sprawach. Album „Pierwiastek życia” wydaje mi się tak spójny, że nie potrafię go podzielić na odrębne elementy. To jest tak, jak z puzzlami…Jeśli zabierzemy jeden z nich, obraz będzie niekompletny.

10669190_1068527886496894_3703274117194586386_o

 

vS: Na Twoim kanale YouTube, cieszą się dużą aktywnością zarówno solowe utwory czy wyzwania jak i strefy walki, co Tobie osobiście przynoszą takie vlogi, challenge i czego możemy jeszcze się spodziewać ?

MCS: No tak, materiały na moim kanale są dość różnorodne. Spowodowane jest to tym, że ja muzyką się bawię. Jeśli czuję, że w pewnym momencie zaczyna mnie jakaś seria nudzić, wymyślam nową. Myślę że dzięki temu, udowadniam sobie i ludziom, że muzykę można tworzyć na każdy temat, a granice ludzkich możliwości tworzymy sami. Jestem człowiekiem bardzo spontanicznym, więc sam nie wiem co jeszcze pojawi się na moim kanale. Czasami zaskakuję sam siebie.

 

 

vS: Widać że udzielasz się też w swoim rodzimym mieście Kalisz, myślałeś kiedyś aby robić coś zupełnie innego, czy przeprowadzić się w inne miejsce bądź kraju ?

MCS: Jestem osobą, która bardzo szybko się przywiązuje do do otoczenia. Myślę, że to przywiązanie i sentymenty nie pozwolą mi opuścić moich rodzinnych stron. Jeśli chodzi natomiast o robienie czegoś innego to mam takie małe marzenie. Moją drugą pasją poza muzyką jest gotowanie. Chciałbym na starość otworzyć małą knajpę z włoskim żarciem.

vS: Czego można Tobie MC Sobieski życzyć ?

MCS: Wydaje mi się, że wszystko czego pragnąłem od życia już mam. Mam dość małe wymagania, ale dzięki temu te wymagania łatwo zaspokajam. Możecie mi życzyć aby ludzie którzy we mnie wierzą, nigdy tej wiary nie stracili.

 

Bardzo dziękuję za powyższy wywiad, miło było go przeprowadzić ! 🙂

Pozdrawiam

Surprise&Gadget – Redaktor vStars, youtuber

Masz pytanie ? pisz – kontakt z redaktorem: surprise1gadget@gmail.com

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top