Ekipa vStars

YouTuber i smakosz pizzy pracujący w telewizji lokalnej – że co?!

Pekuś (Piotr Struś) & Pridak (Mateusz Skulski) podejmują współpracę z Robertem Biedroniem. Prezydent Słupska to YouTuber?

Nazywam się Mateusz Skulski. Jestem YouTuberem znanym z tego, że pochłaniam ogromne ilości pizzy w programie „Zajadamy, oceniamy!”, kręcę filmy z Robertem Biedroniem, publikuję felietony w czasopismach, pracuję jako dziennikarz telewizyjny i wreszcie… jestem jednym z redaktorów vStars.pl!

Pekuś & Pridak wspólnie z Robertem Biedroniem podbijają YouTube

Warto się przedstawić, szczególnie że na tym serwisie nigdy nie słyszeliście o mnie jako o blogerze, a jedynie o twórcy, któremu jakiś czas temu został poświęcony jeden z artykułów. Nazywam się Mateusz Skulski, choć publicznie działam pod pseudonimem Pridak. Urodziłem się na Pomorzu, w Słupsku. Ten był niegdyś zarządzany przez byłego działacza z czasów PRL. Mimo wielu problemów tego średniej wielkości miasta, gdzie największym jest emigracja ludzi młodych do Trójmiasta i większych ośrodków, czuję się z nim związany; podczas wsłuchiwania się w nazwę „Słupsk” pojawia się w sercu i umyśle sentyment, chęć działania, duma. Tak, jestem marzycielem. Po prostu.

Mateusz Skulski – jedna osoba, wiele profesji

Czasem niektórzy zadają pytania „Jaką szkołę wyższą Pan ukończył?” ukazując zainteresowanie ze względu na to, czym zajmuję się w Internecie czy chociażby zawodowo. Ze zdziwieniem reagują na odpowiedź „średnią”. W 2015 roku ukończyłem naukę w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, z wykształcenia jestem informatykiem. Nie lękajcie się, na tym nie poprzestaję: w planach na przyszłość jest postawiony punkt związany z ubogacaniem wykształcenia – związany z produkcją filmową.

Ogromny wpływ na rozwój całej działalności mają widzowie

Od 2014 roku współtworzę kanał na YouTube – Pekuś & Pridak – gdzie co tydzień w każdą niedzielę o 15:00 możecie oglądać jak z Pekusiem, moim przyjacielem, rozpływam się w smacznej pizzy. Zainteresowanych odsyłam do serii Zajadamy, oceniamy! i gorąco zachęcam do subskrypcji kanału. Ogromny wpływ na rozwój całej działalności mają widzowie, ponieważ to oni podsyłają nam pomysły, sugestie i propozycje na kolejne odcinki. Można rzec – są nieodłącznymi elementami układanki. Pierwszorzędnym celem jest odwiedzenie każdego lokalu na Pomorzu, choć momentami wypływamy dalej witając, np. Warszawę, gdzie na zaproszenie Poszukiwacza (Adama Wiejaka) wpadliśmy, by sprawdzić krążki oferowane w stolicy. W ramach tejże serii wystąpił u nas także Robert Biedroń, prezydent Słupska, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc w promocji kanału.

Lubię pisać, czasem w sposób ekstrawagancki, alternatywny na tematy różnego pokroju: poczynając od nowinek technologicznych po sprawy związane z polityką. W związku z tym, co miesiąc możecie czytać felieton ode mnie (i wielu innych redaktorów). „Żywoty zobojętniałe” – taką nazwę nosi miesięcznik pisany przez przez młodzież dla młodzieży; czasem romantycznie, czasem głęboko, czasem luźno. Dowiecie się jak każdy z nas postrzega świat, i co chciałby w nim zmienić.

Praca przynosi zamierzone efekty. Każdy z nas w jakiś sposób pracuje, czy to jako YouTuber kręcąc filmy, czy mając własną firmę lub pracując dla kogoś. Zawodowo jestem operatorem kamery w telewizji lokalnej Kanału 6, w Słupsku. W pewnym stopniu jest to spełnienie marzeń, przynoszące ogromne szczęście, a z drugiej rozwijanie zainteresowań i umiejętności związanych z procesem produkcji filmowej od podstaw do emisji.

Kimże byłby człowiek bez pasji, bez idei, bez celów?

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top