Poznajmy

Malukah – kobieta o stu głosach

Malukah

Youtuberka przyznaje, że nie spodziewała się, że cover „The Dragonborn Comes” przyniesie jej taką popularność. Początkowo kanał Malukah miał zawierać daily vlogi czy filmy z jej ukochanym psem Thorem, jednak koncepcja, jak widać, uległa zmianie.

W 2011 roku pokazała światu, że z soundtracku V części The Elder Scrolls da się wykrzesać jeszcze więcej, niż założyli twórcy. W 2014 roku zaśpiewała na żywo na targach E3 w Los Angeles. W 2016 brała udział w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do Far Cry: Primal. Nagrywała wspólnie z the Miracle of Sound. Przed Wami Judith de los Santos, szerzej znana światu jako Malukah!

Debiut Malukah

11.11.2011 to ważna data dla wszystkich fanów cRPG. Właśnie wtedy studio Bethesda wypuściło na świat swoje kolejne, nieco zabugowane dziecko. Skyrim podbił serca (albo podniósł ciśnienie) milionów graczy z całego świata. Hype na grę nie ominął także młodej Meksykanki. Jednak prócz grania w tytuł, youtuberka postanowiła wziąć część jego soundtracku we własne ręce. Tak oto, dzięki gitarze, częściowej zmianie aranżacji  i świetnemu głosowi, Judith stworzyła cover, który stał się najbardziej wviralowym wideo listopada 2011 roku.

Kariera Malukah sięga jednak jeszcze 2006 roku, kiedy to opublikowała ona swoją pierwszą płytę All of the Above

Niespodzianki i zmiany na kanale Malukah

Youtuberka przyznaje, że nie spodziewała się, że coverThe Dragonborn Comes” przyniesie jej taką popularność. Początkowo kanał Malukah miał zawierać daily vlogi czy filmy z jej ukochanym psem Thorem, jednak koncepcja, jak widać, uległa zmianie.

W 2012 roku na YouTube pojawił się kolejny wspaniały cover muzyki z TES:Skyrim, tym razem nagrany wraz z Gavinem Dunne z The Miracle of Sounds, o którym również pisaliśmy.

Kariera trwa!

Niedługo po debiucie Malukah zaczęła współpracować przy tworzeniu sountracków do gier. I nie były to gry indie, ale ogromne tytuły –  Call od Duty: Black Ops II i III, The Elder Scrolls Online, The Banner Saga i Far Cry: Primal, gdzie tworzyła efekty dźwiękowe. Na swoim blogu Judith wspomina, że praca przy Primalu nie była początkowo prosta, gdyż youtuberka przyzwyczajona jest do śpiewu, a tutaj wymagano od niej jednak czegoś… innego. Musiała wyjść ze swojej strefy komfortu i początkowo była przerażona tą wizją. Jednak po wczuciu się w postać praca poszła gładko. Zapewne część z Was grała już w najnowszą część Far Cry. Słyszeliście gdzieś zawodzenie Malukah?

Prócz brania udziału we współtworzeniu ścieżek dźwiękowych i nagrywania coverów prezentowanych na Tubie, Malukah możemy usłyszeć na kolejnych dwóch płytach – Reignite oraz projekcie The Northerner. Wokalistka jest także streamerką, a jej pasja do gier komputerowych zaprowadziła ją aż na targi E3 w Los Angeles, gdzie w 2014 roku dała występ na żywo.

Znana i lubiana także w Polsce

Można nie lubić jej głosu, wykonania czy sposobu grania na gitarze. Jednak warto docenić jej wkład w cover Wilczej Zamieci z gry Wiedźmin 3. Oryginał jaki jest każdy wie, piosenka wybrzmiewała z dziesiątków gardeł, ale czy słyszeliście, by ktoś niewładający językiem polskim chociażby próbował zaśpiewać ją po polsku?

Tak, Malukah zaskoczyła wszystkich, wplatając w angielskie wykonanie piosenki Priscilli zwrotkę po polsku! Pokaleczona, ale starannie zaśpiewana – wspaniały hołd dla tak mocno słowiańskiej, wręcz polskiej, gry.

Gorąco życzę dalszych sukcesów, a Was wszystkich, o ile jeszcze nie zapoznaliście się z materiałem Malukah, serdecznie do tego zachęcam!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top