Newsy

Łukasz Jakóbiak vs kandydaci na prezydenta

W niedziele na kanale Łukasza Jakóbiaka pojawił się już 150 odcinek 20m2, którego gościem był obecny prezydent Polski i kandydat na ten urząd w zbliżających wyborach Bronisław Komorowski. Talk-show Łukasza na YouTube ukazuje się od 3 lat, ale do tej pory żaden odcinek nie wzbudził takich kontrowersji.

źródło zdj.: wmeritum.pl

W całej aferze nie chodzi o samą treść odcinka, a o post zapowiadający go, a dokładniej jedno zdanie napisane przez Łukasza „Zaprosiłem wielu kandydatów, zaproszenie przyjął jeden!”. Na odpowiedź ze strony reszty kandydatów nie trzeba było długo czekać, odnieśli się do sprawy na facebooku, twiterze czy drogą mailową ale jak twierdzą żaden z nich takiego zaproszenia nie otrzymał.

Łukasz chcąc wszystko wyjaśnić opublikował screeny maili rzekomo wysłanych do Magdaleny Ogórek i Andrzeja Dudy, ale jak wiadomo internauci nigdy nie śpią i szukają kontrowersji. Dlatego też użytkownicy Wykopu postanowili sprawdzić również to. Jeden z nich stwierdził, że po zwiększeniu kontrastu widać ślady gumowania w programie graficznym w miejscach ma adres mailowy odbiorcy(zdj. poniżej)

źródło zdj.: wykop.pl

Czy Łukasz Jakóbiak mówi prawdę twierdząc, że zapraszał do swojej kawalerki innych kandydatów? Czy screeny wysłanych maili to fotomontaż? Występ prezydenta Bronisława Komorowskiego był wcześniej planowanym punktem jego kampanii? Łukasz chciał w ten sposób wyrazić swoje poparcie dla niego i polepszyć wizerunek prezydenta?  Czy zaproszenie trzech kandydatów z jedenastu którzy ubiegają się o fotel prezydenta to wiele jak twierdzi gospodarz kawalerki?

Całej afery można było uniknąć, ale Łukasz sam sprowokował kandydatów i internautów do dyskusji, wywyższając Bronisława Komorowskiego spośród wszystkich uczestników wyborów prezydenckich . Gdyby nie wspomniał on o zaproszeniach skierowanych do innych kandydatów, myślę że wizyta prezydenta w kawalerce przeszłaby bez większego echa.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top