Newsy

Lekko Stronniczy – jeszcze więcej

Ostatnio wśród internetowych twórców zapanowała moda, a może powinienem napisać potrzeba na publikowanie książek. Właśnie temu zjawisku ulegają Karol Paciorek i Włodek Markowicz, doskonale znani w internetowym świadku showmani prowadzący swój program na youtube już od 4 lat, czyli w zasadzie od samego początku tworzenia się polskiej sceny internetowego video.

Początek książki to odpowiedź, która na pewno nurtuje nie jednego fana – jak to wszystko się zaczęło?. Co ich motywowało, jakie były ich zamierzenia, cele, pierwsze pomysły. Następnie dostajemy analizę ich wspólnej pracy na tle wydarzeń jakie zachodziły w ostatnich latach w internecie. Wydaje mi się że cała książka służy temu aby ustalić jakie łączą ich relacje, kim właściwie dla siebie są – tylko współpracownikami? Kolegami? Przyjaciółmi? Na to pytanie starają się odpowiedzieć sami przed sobą wzajemnie się wypytując o najrozmaitsze rzeczy i analizując własne wypowiedzi. Na zakończenie mamy podsumowanie tego wszystkiego co udało im się osiągnąć, z czego są dumni, a czego się wstydzą i co dalej zamierzają z tym zrobić. Postscriptum to ciekawy zabieg, wpisy Karola o Włodku, oraz Włodka o Karolu, które obiecali sobie przeczytać dopiero po ukazaniu się książki. Choć treść wydaje się dość poważna i standardowa, to forma czyli prowadzenie dialogu nadaje książce nietypowy charakter, a jak nietrudno się domyślić osobowość Karola i Włodka nie pozwala na zbyt poważne traktowanie całości. Arcydziełem literackim pewnie ta książka nie zostanie, choć nie wykluczone że za 200 lat będą do niej sięgać historycy próbujący odpowiedzieć sobie na pytanie jak to było w czasach gdy internet był jeszcze całkiem dziki.
Jak dla mnie szkolne +4.

Autor wpisu: Racoon

Jeśli artykuł się spodobał, po więcej informacji na temat polskiej sceny youtubowej zapraszam na mojego bloga www.rankyt.pl

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top