Newsy

Kulisy wizyty Rocka w Warszawie

Chyba nikomu nie trzeba przypominać jak bardzo istotne dla Polski było powstanie Warszawskie? 1 sierpnia 1944 roku miało początek wystąpienie zbrojne wymierzone w wojska niemieckie, zorganizowane przez Armie Krajową w ramach akcji „Burza”. Był to okres niezwykle dramatycznych walk naszych żołnierzy. Często jednak zapominamy o tej ważnej przecież serii operacji zbrojnych  podczas powstania. I nie mówię tu o ludziach, którzy byli świadkami tych wydarzeń, ale o młodych obywatelach. To właśnie oni powinni zdawać sobie sprawę z tego, co się działo, aby byli w stanie przekazać historię następnym pokoleniom.

31 maja RockAlone razem z ekipą JaRock.pl wybrał się do Warszawy. Początkowo cel samej wizyty owiany był tajemnicą, na facebooku Rocka pojawiło się zdjęcie całej grupy na tle wojskowej ciężarówki. Żadnych konkretnych informacji, ekipa pojechała do Warszawy i tyle. Trochę nam przyszło poczekać, aby dowiedzieć się, o co tak na prawdę chodziło. Jednak 12 czerwca nasze wątpliwości zostały rozwiane, Rock wrzucił na swojego facebooka link do filmu z całego eventu.

Ekipa została zaproszona do Warszawy na premierę gry „Enemy Front: Powstanie Warszawskie”. Wszystko było tak zorganizowane, aby uczestnicy mogli zobaczyć w rzeczywistości lokacje, które zostały zamieszczone w produkcji by następnie wykonać powierzone im misje. Studio CI Games każdemu z uczestników powierzyło unikalne zadanie, które było jedną z misji dostępnych w grze. Każdy odpowiadał za inny etap powstania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że taka metoda przekazywania historii jest wspaniałym pomysłem a sama gra, chociaż nie zachwyca grafiką i tak świetnie oddaje klimat powstania!

Już po całym, eventcie każdy z ekipy JaRock.pl otrzymał przesyłkę, w której skład wchodziła karta powołania, obwieszczenie mobilizacji, wytyczne zbiórki, instrukcja pierwszej pomocy oraz sama gra. Jak dla mnie jest to świetny pomysł na podtrzymanie pamięci o samym powstaniu, ale również genialny zabieg marketingowy. Sprawdźcie sami jak to wyglądało!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top