Poznajmy

Kstyk Ty Ku**o – hejter, czy komentator sceny hip-hopowej?

Logo kstyk

Pojawił się właściwie znikąd. W pewnym momencie pod utworami polskich hip-hopowców można było znaleźć jego komentarze. Zawierały one głównie lakoniczne wypowiedzi. Jeśli Kstyk napisze SŁABE, to często tak właśnie jest.

Większość fanów polskiej sceny hip-hopowej doskonale zna hasło „Kstyk Ty *****”. Pojawia się ono bardzo często pod utworami rodzimych raperów jako odpowiedź na opinie, które wygłasza bohater dzisiejszego artykułu. Kim jest Kstyk? Jedni zarzucają mu niepotrzebny hejt. Inni doceniają zdolność do odnajdywania dobrych artystów. Jego kanał promuje wielu bardzo utalentowanych twórców. Hejter, krytyk, czy promotor młodych raperów? Poznajcie Kstyka.

Kstyk? Kto to w ogóle jest?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Pojawił się właściwie znikąd. W pewnym momencie pod utworami polskich hip-hopowców można było znaleźć jego komentarze. Zawierały one głównie lakoniczne wypowiedzi. Jeśli Kstyk napisze SŁABE, to często tak właśnie jest. Oczywiście zaraz pod SŁABE znajdziemy przynajmniej kilkanaście odpowiedzi z tytułowym hasłem.

Komentarze na YouTube to nie jedyna płaszczyzna w krytycznej działalności Kstyka. W sieci możemy znaleźć również jego bloga. Publikuje tam głównie recenzje płyt oraz różnego rodzaju rankingi, zestawienia artystów i utworów. Na swoim kanale natomiast zamieszcza kawałki zdolnych według niego artystów i comiesięczne podsumowania polskiej sceny rap.

Czy tylko krytyka?

Jak wspominałem, bohater mojego artykułu ma świetną intuicję co do talentu młodych raperów. Jego kanał to głównie numery początkujących artystów. Autor opisuje to następująco:

Prowadzę sobie kanał YT. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą to napisz na pw. Słucham raperów, których Ty poznasz dopiero za 2-3lata. Digging.

Na fanpage’u Kstyka widnieje również informacja o tym, że zdobył nagrodę Krytyk Roku 2014. Choć tej informacji akurat nie udało mi się zweryfikować. Czy naprawdę posiada on aż takiego nosa do muzyki? Według mnie wystarczy wspomnieć, że w wywiadzie dla Silesia Crime (2015 rok) zapowiedział on ReTa jako przyszłą gwiazdę polskiej sceny. Słuchacze rapu znają już ReTa, prawda?

Oprócz tego, w sieci można znaleźć jego profil na instagramie. Sebastian skupia się jednak głównie na swojej działalności na YouTube. Na pewno pomaga on wypłynąć nowicjuszom na głębsze wody. Jego kanał zdobył prawie 13 tysięcy subksrypcji. Jego ksywkę natomiast znają wszyscy. Hejter? Być może – w oczach wielu raperów z mainstreamu. Krytyk? Niewątpliwie. Wydawca? To za dużo powiedziane. Trzeba jednak przyznać, że pomaga w promocji niejednemu artyście.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top