Felietony

Koniec z Atorem? – pseudo drama. Wideoprezentacje czy Wideomanipulacje?

Dramy są nieodłączną częścią społeczności internetowej. Na YouTubie co jakiś czas dochodzi do kłótni miedzy twórcami, jedna kończą się szybko inne mogą ciągnąć się miesiącami.

Weekend majowy rozpoczął się od kłótni stuu(Polski Pingwin) ze swoimi widzami, w której ze strony youtubera padały słowa, o których internet szybko nie zapomni, a grupy na facebooku, zwłaszcza Hajsownicy zostały zalane falą memów dotyczących tej dramy. Cała sprawa ucichła gdy głośno zrobiło się o tym w jaki sposób swoje filmy taguje Krzysztof Woźniak, czyli Ator.

Wszystko zaczęło na grupie fanów Rezigiusza gdzie Remek skomentował negatywnie sprawę dotyczącą tagów. Panowie wytłumaczyli sobie wszystko w rozmowie prywatnej i można było myśleć, że to koniec, nie będzie żadnej dramy. Ale wtedy do akcji włączyli się inny youtuberzy, wyciągając na światło dzienne wszystkie brudy, wyglądało to dość naturalnie, biorąc pod uwagę to, że od dłuższego czasu nie pojawiały się żadne wspólne produkcje Atora z innymi twórcami. Krzysztof zaczął się tłumaczyć i przepraszać a ilość jego widzów, wraz z jego reputacja, spadała w coraz szybszym tempie. Gdyby cała sprawa była prawdą Ator mógłby już nigdy nie odbudować tego na co tak długo pracował, stracić zaufanie w oczach widzów i najlepszym wyjściem byłoby zakończenie swojej przygody z YouTube. Ale oczywiście nie ma żadnej dramy, wszystko jest bardzo dobrze wyreżyserowanyn spektaklem, w który dali się wkręcić widzowie.

Stali widzowie kanału Wideoprezentacje na pewno widzieli film pod tytułem „Zakład”, w którym jak sama nazwa wskazuje Ator zakłada się ze swoimi widzami, że jego wywiad z polską drifterką, który pojawi się na YT, w ciągu tygodnia nie przekroczy liczby 100 tys. wyświetleń. Kluczowe w całej sprawie jest pierwsze zdanie wypowiedziane przez Krzysztofa, że ten materiał ma na celu udowodnienie czegoś jemu samemu, widzom i całej społeczności internetowej. Nie powiedział dokładnie o co chodzi, bo wtedy cały eksperyment nie wyszedłby. Produkcja, której dotyczył zakład nie osiągnęła oczywiście określonej liczby wyświetleń, ale eksperyment który przeprowadzał Ator był dużo bardziej skomplikowany.

Krzysztof będąc atakowany przez innych twórców musiał zacząć się bronić. Sprawę dotyczącą tagów próbował wyjaśnić w jednym z swoich filmów z serii Ator na szybko (film poniżej). W samej końcówce filmu Krzysztof prezentuje spiskową teorie, która mówi o tym, że wszystkie dramy pojawiające się teraz na YouTubie, są tylko wstępem i przykrywką dla Wielkiej Dramy, która ma niedługo nadejść. Przywoływanie w takiej sytuacji nie prawdopodobnych teorii spiskowych potwierdza, przynajmniej w moim przekonaniu, że mamy doczynienie, z dramą wywołaną w celu wykonania badań na widzach. Cały eksperyment dotyczy tego jak bardzo podatni na opinie swoich idoli są młodzi użytkownicy Youtuba i czy pozostały(można by nawet powiedzieć czy wykształciły się) w nich resztki umiejętności samodzielnego myślenia.

https://www.youtube.com/watch?v=jiBMoFQduSY

Ator nie powiedział na razie wprost, że drama jest mistyfikacją, ale na swojej grupie, która z każdą godziną traci coraz więcej członków, oraz fanpage’u napisał do swoich widzów jedno, bardzo ważne słowo MYŚLCIE, a swoją wypowiedź uzupełnił fragmentem jednego z najpopularniejszych aktualnie polskich seriali „Ranczo”. Udostępniony wyrywek z jednego z odcinków serialu mówi o tym, że ludziom można wmówić wszystko, a im bardziej absurdalne są zarzuty tym trudniej oskarżonemu jest się z nich wybronić.

Mogę się całkowicie mylić, drama może nie być ustawiana, i może być to wielki dramat Krzysztofa Woźniaka, ale nie dziwi was to, że youtuberzy postanowili dopiero teraz wyjawić całą prawdę o Atorze, skoro zerwali kontakty już dawno. Cała sprawa ma się wyjaśnić do końca tygodnia, ja do końca pozostaję przy stwierdzeniu, że nie ma żadnej dramy, a jedynie przeprowadzane jest badanie,      a Wy? MYŚLCIE.

                                                                            autor: Robert Smyła 

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top