Newsy

A czy Ty pomożesz? Karol Paciorek o sytuacji w Kenii

Karol Paciorek

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) aktywnie angażuje się w niesienie pomocy humanitarnej, rozwojowej i ratunkowej na szeroką skalę obejmując narody całego świata, czego dowodem może być chociażby film Karola Paciorka pt. „Pali się!”

Karol Paciorek już pomaga, dołącz się i Ty!

Kenia, Afryka. Pierwsza myśl przychodząca do głowy to zacofanie, bieda i głód. Większość krajów tego kontynentu to państwa mało rozwinięte. Również służby sanitarne działają tutaj nieco inaczej niż te ze znanej nam europejskiej rzeczywistości. Policja, szpitalne, straż pożarna… Karol Paciorek przedstawia nam świat i los człowieka z innej strony. Tej, gdzie służby, pomimo trudnych warunków, m.in. dzięki pomocy płynącej z Polski, działają wyjątkowo sprawnie.

KENIA – PIEKŁO NA ZIEMI?

Czy sytuacja w Kenii jest drastyczna? Karol Paciorek wyjaśnia

Kenia jest jednym z krajów leżących w Afryce. Niestety, tak jak większość narodów tego kontynentu także i tutaj występują anomalie związane z funkcjonowaniem państwa, w tym jego służb. Coś, co dla nas jest oczywistością i czymś codziennym: Policja, służba zdrowia, straż pożarna, tam jest zjawiskiem można rzec niezwykłym. Problemem jest częsty brak wykwalifikowanych osób i odpowiedniego sprzętu do wyposażenia ekipy. Oprócz kiepsko działającego aparatu państwa mamy do czynienia z problemami typowymi dla tej części globu – głód, choroby i fatalna jakość życia mieszkańców. Nie oszukujmy się, mimo XXI wieku, coś poszło nie tak w rozwoju ludzkości i kapitalizmowi.

Z tego powodu różnego rodzaju organizacje włączają się w akcje wspomagania ludności państw pokroju Kenii. Przykładem może być Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), które aktywnie angażuje się w niesienie pomocy humanitarnej, rozwojowej i ratunkowej. Organizacja ta zajmuje się pomocą na szeroką skalę obejmując narody całego świata, czego dowodem może być chociażby najnowszy film Karola Paciorka pt. „Pali się!”:

KAROL PACIOREK PYTA O POMOC, SKŁADASZ PIT?

Pomoc humanitarna dla krajów mało rozwiniętych to idealna okazja na to, by pokazać swoją solidarność z mieszkańcami narodów w trudnej sytuacji ekonomicznej. Film wyżej przedstawia działania PCPM w Kenii. Na wschodzie Afryki istnieje ogromny problem związany m.in. ze służbami pożarowymi. Właśnie w tym kontekście organizacja ta niesie szczególną pomoc w zakresie kompleksowej edukacji strażaków.

Początek roku, jego pierwsze miesiące, to czas na rozliczanie się ze swojego dochodu z Urzędem Skarbowym. Każdy pracujący człowiek, który przekroczy kwotę wolną od podatku, jest zobowiązany do złożenia takiego dokumentu. Tutaj też mamy możliwość przekazania 1% podatku na organizacje społecznie użyteczne. Redaktorom vStars.pl los drugiego człowieka nie jest obojętny, dlatego zachęcamy do zaoferowania takiej formy pomocy.

Jeśli chcesz odpisać 1% podatku na PCPM: KRS 0000259298

Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top