Podsumowania

Józef Przedpełski – jak rozwinął się kanał 96-letniego weterana?

Józef Przedpełski

Nawet jeśli ktoś nie zgadza się ze zdaniem pana Józefa, potrafi napisać kulturalny komentarz, zachęcający do dyskusji. (…) Otrzymujemy mnóstwo pozytywnych komentarzy i ciepłych słów skierowanych w stronę bohatera naszego kanału.

O kanale, którego bohaterem jest pan Józef Przedpełski – weteran Września ’39, pisaliśmy już prawie rok temu. 95-letni wówczas „youtuber” opowiadał o swoich przeżyciach, a kanał – mimo tego, że YouTube zdominowany jest przez młodzież – cieszy się popularnością. Jak radzą sobie autorzy kanału i sam bohater? Zapraszam do podsumowania i krótkiego wywiadu z jedną z autorek kanału!

Kanał bez hejtu

To, że internet rządzi się swoimi prawami (lub też ich nie szanuje… albo zwyczajnie nie miewa) wiedzą wszyscy jego stali bywalcy. Dlatego też sama idea umieszczenia wspomnień weterana powstania warszawskiego w sieci w postaci vloga zaciekawiła mnie. I to nie tylko przez wzgląd na treść, ale również przez reakcję publiczności. Po internautach można bowiem spodziewać się wszystkiego, a ludzie obeznani wiedzą, że komentarze są tam przesycone trollingiem i hejtem do granic przyzwoitości.

Jak zatem z widmem hejtu poradzili sobie moderatorzy kanału pana Józefa?

Kanał został bardzo dobrze przyjęty, można powiedzieć, że wręcz szczycimy się tym, że nie ma na nim właściwie hejtu. Na początku od razu założyliśmy, że będziemy moderować komentarze, by w przypadku, gdy pan Józef sam będzie chciał je zobaczyć, nie natrafił na nic niewłaściwego. Ale okazuje się, że naprawdę nie mamy co robić w tym temacie. Nawet jeśli ktoś nie zgadza się ze zdaniem pana Józefa, potrafi napisać kulturalny komentarz, zachęcający do dyskusji. (…) Otrzymujemy mnóstwo pozytywnych komentarzy i ciepłych słów skierowanych w stronę bohatera naszego kanału.

Kanał pana Józefa polecany był przez Okiem Fabiana, co jedynie poświadcza o jego jakości.

Pan Józef Przedpełski o YouTube

Prócz tego jak kanał zostanie odebrany przez publikę, interesowało mnie też to, co sam bohater uważa na temat YouTube jako portalu, społeczności.

YouTube jest dla pana Józefa miejscem gdzie może przekazywać swoją wiedzę i wspomnienia młodszym pokoleniom. Jak sam wielokrotnie powtarzał, jego misją teraz jest to, by pamięć o dawnych latach przetrwała. Dla niego to bardzo poważne przedsięwzięcie i do każdego kolejnego odcinka starannie się przygotowuje.

Obecnie kanał wraca do swojej działalności po krótkiej przerwie.

Raz na tydzień – dwa spotykamy się i nagrywamy kolejne odcinki, plan jest taki by pojawiał się jeden tygodniowo. Nasze relacje z panem Józefem się pogłębiły, jak widać na ostatnim filmiku, spotykamy się nawet na przysłowiową kawę i ciasto, a przez to pan Józef się przed nami bardziej otwiera i opowiada o coraz ciekawszych rzeczach.
Jeśli chodzi o plany na przyszłość, chcielibyśmy wprowadzić napisy w języku angielskim oraz pracujemy nad kolaboracjami z innymi youtuberami.

Kanał może także pochwalić się niezłymi statystykami. Biorąc pod uwagę, że nie jest to daily vlog licealisty – przystojniaka, są one naprawdę pokaźne.

Mamy ok. 5,5 tys. subskrybentów z czego 1,6 tys. przybyło nam w ostatnim miesiącu. Łączna liczba wyświetleń to niecałe 76 tys. Mieliśmy chwilowy przestój, ale widzimy, że odkąd wróciliśmy do regularnego wrzucania filmów, to statystyki idą w szalonym tempie w górę. Na tę chwilę średnia oglądalność filmików to ok. 2tys. wyświetleń i są to nasi wierni widzowie.

Nam pozostaje życzyć jedynie dalszych, jeszcze większych sukcesów i coraz większej popularności! A Wam, drodzy czytelnicy, serdecznie polecić kanał Józef Przedpełski.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top