Poznajmy

JetCrew rozbawią Cię do łez – polski akcent w Australii

Na ich kanale możemy się poczuć jak naprawdę wspaniały narodowy kolektyw bez podziałów, właśnie ze względu na wspólne mianowniki, takie jak język czy miłość do pierogów.

Dla nas, Polaków, wyjątkowo zabawne jest, kiedy obcokrajowiec nieudolnie stara się wypowiedzieć słowa używane przez biało-czerwonych na co dzień. Nasz język jest wyjątkowo trudny w wymowie ze względu na wszystkie „sz”, „cz”, „ż”, itd. – nawet my miewamy z nim problemy. Co więcej, w większości rankingów polski sytuowany jest jako najtrudniejszy język świata, lub drugi, zaraz po chińskim. Craze i Frosty z kanału JetCrew pokazują, że mozolne próby wymówienia polskich wyrazów przez Australijczyka mogą okazać się niezłą komedią, która podbija serca tysięcy internautów. 

Kim są JetCrew?

Jet Crew to kanał założony przez Australijczyka i Polaka. Na początku duet zajmował się skeczami, challenge’ami i Q&A, czyli standardowym pakietem zajęć YouTuberów. Z czasem rozszerzyli swoje kanałowe menu i próbowali swoich sił w kuchni, a także w muzyce, aż w końcu wpadli na doskonały pomysł, który zapewnił im niebagatelną popularność. Australijczyk przed publiką postanowił zmierzyć się z polskimi słowami.

To sprawiło, że mały, australijski, lokalny wręcz kanał, stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce. To wszystko dzięki serii „Aussie guy tries to speak polish”, która obecnie liczy sobie 8 niezwykle popularnych odcinków. Humor tych chłopaków na ogół jest prosty. Czasem wręcz zakrawa o wulgarność, ale za to bezbłędnie poprawia humor w gorsze dni. Oprócz polskich serii (w tym testów smaku polskich potraw i czytania tekstów polskich piosenek przez Australijczyka) duet dokonał wielu niecodziennych rzeczy. Między innymi zbudowali ciasto z zapałek, jedli pierogi z kangurem, nagrali własne piosenki i teledyski czy kąpali się w kostkach lodu. Oprócz JetCrew Craze, czyli Polak, zajmuje się także swoim własnym kanałem, który poświęcony jest głównie Let’s Play’om i challenge’om.

JetCrew nie chcą nas dzielić i nie angażują się w polskie wewnętrzne spory

Craze i Frosty być może nie wyróżniają się aż tak na tle innych, ale warto wspomnieć o JetCrew właśnie ze względu na polskość, którą przedstawiają w zabawny, lecz z pewnością nieobraźliwy sposób. Przy ich filmach można się odprężyć; odpocząć dzięki temu, że prowadzący JetCrew pomimo tego, że połowę filmów poświęcają Polsce, to są oderwani od naszej szarej codzienności sporów politycznych. To sprawia, że możemy się na ich kanale poczuć jak naprawdę wspaniały narodowy kolektyw bez podziałów, właśnie ze względu na wspólne mianowniki, takie jak język czy miłość do pierogów.

Innym ciekawym faktem jest to, że choć cały kanał prowadzony jest w języku angielskim, to i tak prawie wszystkie komentarze pod umieszczonymi na nim filmami są napisane po polsku. Cieszymy się więc z małego polskiego akcentu w Australii i polecamy wam zapoznać się z twórczością JetCrew. Niech w ten świąteczny, bożonarodzeniowy dzień, uśmiech na waszej twarzy wywołają pokracznie wypowiedziane słowa typu „PĆĄG” i „CHRZĄONSZ”.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top